Makine Haber

Atlas Copco Endüstriyel Teknik, sürdürülebilir büyümenin yol haritasını çizdi

Global Yıllık Toplantısı’nda globalden 100’den fazla lideri İstanbul’da ağırlayan Atlas Copco Endüstriyel Teknik, operasyonları optimize edebilecek ve müşterilerin dijital dönüşüm sürecini destekleyecek yollar ile inovatif otomasyon çözümlerini masaya yatırdı.

  • 21 Kasım 2022
Atlas Copco Endüstriyel Teknik, sürdürülebilir büyümenin yol haritasını çizdi

Atlas Copco Endüstriyel Teknik, otomotiv sektörüne sunduğu inovatif çözümleri ve sürdürülebilir bir büyüme için gelecek perspektifini değerlendirdiği “Otomotiv Bölümü Global Yıllık Toplantısı”nı İstanbul’da gerçekleştirdi. Şirketin Endüstriyel Teknik genel müdürlerinin ve otomotiv bölüm müdürlerinin katıldığı toplantıda, üç gün boyunca operasyonları optimize edebilecek ve müşterilerin dijital dönüşüm sürecini destekleyecek yollar ile inovatif otomasyon çözümleri konuşuldu. Toplantıda ayrıca; bölüm stratejileri, önemli projeler ve ürün lansmanlarının yanı sıra yeni pazarlama konsepti de sunuldu.

Eklöf: “Uzun bir aradan sonra İstanbul’da yüz yüze buluşabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz”
Otomotiv Bölümü Global Yıllık Toplantısı’nın açılış gününde söz alan Atlas Copco Endüstriyel Teknik Otomotiv Bölümü Başkanı Lars Eklöf, “Yıllık toplantılarımızı Covid-19 salgını nedeniyle iki yıl boyunca dijital olarak gerçekleştirdik. Uzun bir aradan sonra İstanbul’da yüz yüze buluşabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Toplantımızda; yönetim, satış ve pazarlama ekiplerimiz ile deneyim, bilgi ve vizyon noktasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladık. Türkiye, oldukça dinamik bir yapıya sahip olan otomotiv endüstrisi ile Atlas Copco için büyük bir fırsatı temsil ediyor. Bu buluşmayı burada gerçekleştirmek istememizde yerel Müşteri Merkezi’ndeki meslektaşlarımızın 2022’deki üstün başarılarının etkisi büyük” dedi.

Legars: “Sektördeki temel trendler otomasyon, elektrifikasyon ve dijitalleşme”
Otomotiv Bölümü Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mathieu Legars ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sürdürülebilir üretim süreçlerini yönlendiren otomasyon, elektrifikasyon ve dijitalleşme sektördeki temel trendlerdir. Bu trendler, mevcut kaynakları verimli bir şekilde kullanırken kalite, üretkenlik, esneklik ve ergonomi gibi kritik iş hedeflerini destekler. Ürün portföyümüz, çözümlerimiz ve deneyimimizle Atlas Copco’nun otomotiv endüstrisinde sürdürülebilirlik açısından gerçek anlamda fark yaratan bir rol oynadığını düşünüyorum.”

Acarkan: “Otomotiv sektöründe önemli bir pazar payına sahibiz”
Otomotiv sektörünün gelişimine sundukları katkının gelecek yıllarda artarak süreceğini ifade eden Yeni nesil üretimin öncülerinden Atlas Copco Endüstriyel Teknik Türkiye Genel Müdürü Bilge Acarkan da, “Dünya genelinde üretimin yeni coğrafyalara kayması, Türkiye’nin sahip olduğu potansiyel düşünüldüğünde, ülkemizi sektör açısından bir cazibe noktası haline getirmektedir. Atlas Copco Endüstriyel Teknik olarak Türkiye otomotiv sektöründe önemli bir pazar payına sahibiz. Küresel otomotiv endüstrisi dijitalleşme, otomasyon ve elektrikli araç teknolojileri konularında büyük bir değişimin içindedir. Biz de endüstrinin üretim süreçlerindeki yüksek kalite taleplerini, proses görünürlüğünü ve izlenebilirliği daha da artıran, odağında otomasyonun olduğu çözümlerimizle bu değişime öncülük etmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik bu noktada temel hareket noktalarımızdan biridir. Ürünlerimizin enerjiden kaynaklanan kombine CO₂ emisyonlarını azaltarak, enerji açısından en verimli çözümleri sunmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ