Makine Haber

Aoun: “Oyak Renault olarak 2019 yılında önemli başarılara imza attık”

Kuruluşlarının 50. yılını kutladıkları 2019 yılında gösterdikleri performans sayesinde, otomobil ile motor üretiminde ve ihracatta önemli başarılara imza attıklarını ifade eden Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Türkiye’ye değer katmaya devam ettiklerini söyledi.

  • 07 Şubat 2020
Aoun: “Oyak Renault olarak 2019 yılında önemli başarılara imza attık”

Türkiye’nin en büyük entegre otomobil fabrikası Oyak Renault, yeni Clio modelinin seri imalatına başladığı 2019 yılını; 342 bin 777 adet otomobil ve 512 bin 584 adet motor üretimi ile tamamlayarak sektördeki liderliğini korudu. Şirket ayrıca, geçen sene 227 bin 231 vites kutusu ve 702 bin 960 adet de şasi üretti. Öte yandan, Oyak Renault fabrikalarının içinde yer alan ve Renault Grubu’nun tüm dünyadaki tesislerine parça ve yedek parça ikmali gerçekleştiren İttifak Uluslararası Lojistik Merkezi’nden yapılan taşıma hacmi de, söz konusu dönemde 821 bin 769 metreküpe ulaştı.

“Türkiye’ye değer katmaya devam ediyoruz”
2019 yılı üretim ve ihracat rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, “Kuruluşumuzun 50. yılını kutladığımız 2019 yılında göstermiş olduğumuz performans sayesinde, otomobil ile motor üretiminde ve ihracatta önemli başarılara imza attık. Renault Grubu’nun bir parçası olarak Oyak Renault, Türkiye’ye değer katmaya devam etti. 2019’da, yeni Clio’nun seri üretimine tüm Renault fabrikaları arasında ilk olarak fabrikamızda başladık” dedi.
Otomotiv pazarında yaşanan zorluklara rağmen, üretimlerine planladıkları gibi hiç ara vermeden devam ettiklerinin altını çizen Aoun, şunları söyledi: “50 yıllık bilgi birikimimiz ve tecrübemizle, ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu yıl devreye girecek yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisimizle birlikte, Türkiye’de bir ‘ilk’i gerçekleştirerek hibrit motorun seri üretimine başlayacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ