Makine Haber

Maliyet tasarrufu sağlayan yeni servo sistem

Yeni Allen-Bradley Kinetix 5100 servo sürücü, daha geniş bir yüksek hız yelpazesini ve düşük güçte makine kontrol uygulamalarını desteklemek için çoklu kontrol moduna sahip. Sürücü; Micro800 kontrolörle, Logix kontrolörle veya kendi başına kullanılabiliyor.

  • 06 Ocak 2020
Maliyet tasarrufu sağlayan yeni servo sistem

Rockwell Automation

Tüketicilerin ürün ve ambalaj boyutu çeşitliliğine ihtiyacının artması daha küçük ve esnek makine ihtiyacını doğuruyor. Daha küçük makineler inşa etmeleri konusunda OEM’lere maliyet tasarruflu bir seçenek sunmak isteyen Rockwell Automation; bir kontrolör olmadan da bir sistem halinde çalışabilen yeni Allen-Bradley Kinetix 5100 servo sürücüsü, Kinetix TLP motor ve kabloyu piyasaya sundu.
Yeni Allen-Bradley Kinetix 5100 servo sürücü, daha geniş bir yüksek hız yelpazesini ve düşük güçte makine kontrol uygulamalarını desteklemek için çoklu kontrol moduna sahip. Sürücü; Micro800 kontrolörle, Logix kontrolörle veya kendi başına kullanılabiliyor. Bu da, OEM’lere uygulamalarında ürüne uygun en iyi işlevleri seçebilme olanağı sağlıyor.

Wong: “Zaman ve ön mühendislikten tasarruf sağlıyor”
Rockwell Automation Ürün Müdürü Simon Wong, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “Kinetix 5100 servo sistemi, özellikle maliyet tasarruflu servo kontrol gerektiren küçük ve orta ölçekli ambalaj makineleriyle çok iyi çalışıyor. Sürücü, motor ve kablo grubu ile daha rekabetçi bir sistem fiyatlaması oluşuyor. Makinenin enerji tüketimine göre ürün seçebilmeleri ile zaman ve ön mühendislikten tasarruf sağlayarak, OEM’lerin pazara daha hızlı ulaşmalarını mümkün kılıyor. Bu yaklaşım ve ürün portföyü, Rockwell Automation’ı Çin’de ve gelişmekte olan pazarlardaki büyümesini hızlandıracak bir konuma getiriyor.”

Otomatize edilmiş sistemler yaratabiliyorlar
Kinetix 5100 servo sistemi, OEM’lerin müşterilerini daha verimli hale getirmelerini sağlıyor. Stoklardaki ciddi artış nedeniyle üreticiler, genelde manuel bir proses olan çoklu hat değişimleriyle kaşı karşıya kalıyorlar. Kinetix 5100 servo sürücü kullanıldığında ise, OEM’ler hat değişimlerini hızlandıracak otomatize edilmiş sistemler yaratabiliyorlar. Ayrıca, gömülü emniyetli tork kesme özelliği sayesinde kullanıcılar, tüm makinenin elektriğini kesmeye gerek kalmadan motor torkunu kesebilirler. Bu da, makinenin emniyetli bir duruma döndükten sonra daha hızlı yeniden başlatılabilmesini sağlıyor. İki portlu EtherNet/IP de, aygıt düzeyi ring topolojilerini destekliyor.
Allen-Bradley Ultra 3000 dijital servo sürücü kullananların Kinetix 5100 servo sürücüye geçişi daha kolay. Ultra3000 sistemleri, gelecekte tamamen Kinetix 5100 servo sürücüler olacak şekilde kademeli olarak kaldırılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ