Makine Haber

3DExperience’in tasarımda oynadığı rollerde önemli yenilikler

3DExperience’in tarayıcı-tabanlı tasarım ve mühendislik özellikleri, R2021x FD04’ün piyasaya sürülmesi ile güncellendi. Bulut-tabanlı ürün portföyümüzdeki tüm güncellemeler otomatik olarak gerçekleşiyor. Bu uygulamaların gücü ve esneklik özelliği, ürün geliştirme sürecinizin bir parçası olarak düşünülmeye değer.

  • 21 Haziran 2021
3DExperience’in tasarımda oynadığı rollerde önemli yenilikler

Elif GÜRDAL
Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü

Dassault Systèmes, tasarım mühendisleri için onlara şirketleri için en uygun olacak tasarım araçlarını seçme esnekliği sunan birçok farklı çözüm sunuyor. 3DExperience platformu, ülke içinden ve ülke dışından müşterilerle, tedarikçilerle ve üreticilerle çalışmayı kolaylaştırıyor.
3DExperience’in tarayıcı-tabanlı tasarım ve mühendislik özellikleri, R2021x FD04’ün piyasaya sürülmesi ile yakın zaman önce güncellendi. Bulut-tabanlı ürün portföyümüzdeki tüm güncellemeler otomatik olarak gerçekleşiyor. Bu uygulamaların gücü ve esneklik özelliği, ürün geliştirme sürecinizin bir parçası olarak düşünülmeye değer. Dassault Systèmes’in 3DExperience World 2021 etkinliğinde, mühendislere yönelik tasarım rolleri ve araçları için yeni yöntemler sergiledi. Gelin, tasarım araçlarındaki yenilikleri yakından inceleyelim.

Daha hızlı yaratım süreci ve montaj için güncelleştirmeler
Özellikle güdümlü bileşen kalıbı montajlarda, The Feature Driven Component, montajlarda bileşen desenlerini yönlendirmek için parçalardaki unsur desenlerinden yararlanır. Bu da, işi yeni baştan yapmaya gerek kalmadan montajlara hızlı güncelleme yapılmasını mümkün kılıyor ve daha sağlam parametrik modeller için otomatik olarak özellikle bileşen kalıplarını birbirine bağlıyor.

Daha yeni 3D CAD dosyalarının yeniden içe aktarımı
Artık, en son sürümü beklemek zorunda kalmadan, önceki çalışmaların güvenli bir şekilde kolayca güncellenebileceğinden emin olarak, tedarikçilerle ya da diğer CAD sistemlerinden içe aktarılan parçalarla çalışmak mümkün.

Mate’lere hızla erişin & değiştirin
Bileşenlere uygulanan Mate’ler artık Breadcrumbs üzerinden görüntülenebiliyor ve erişilebiliyor. Ayrıca Mate durumu da görüntülenebiliyor. Bu da, montaj sürecinde bileşen Mate’lerinde değişiklik yapmak ve montaj yapısını anlamak için daha az süre harcamak için verimli bir ortam yaratıyor.

Arama süresini minimuma indirin
Uygulamanın yeni arama sonuçları, sayfası artık en son erişilen içerikleri gösteriyor ve tek bir tıkla kolayca açılabiliyor. Arama sonuç sayfasından doğrudan tüm son tasarımlarınıza ulaşın ve arama ile geçireceğiniz süreyi azaltarak verimliliğinizi artırın.

Gelişmiş büyüme/küçültme seviyeleri
Standard görüntüleme, sığacak şekilde büyüt/küçült, küpü görüntüle özelliklerini kullanırken; artık ekran alanını daha verimli kullanmak mümkün. Bu da, tasarımınız üzerinde çalışmanızı kolaylaştırırken, daha hızlı çalışmanızı da sağlıyor.

3DDrive’dan içerik sürükleme ve bırakma
Şimdi daha az adımda bir dizi 3D dosya formatıyla çalışmaya başlamak hiç olmadığı kadar kolay. Dosyaları 3D Creator çözümü içindeki xDesign uygulamasına, 3D Sculptor çözümündeki XShape uygulamasına, 3D SheetMetal Creator çözümü içindeki xSheet Metal uygulamasına ve 3D Structure Creator çözümü içindeki xFrame uygulamasına sürükleyip bırakarak içe aktarım yapabilirsiniz.

Bağlantısız kenarlar arasında uyumlama
Yeni uyumlama seçeneği yüzeyin kenarını basitçe uzatmak yerine kapatıp uyumlamayı mümkün kılıyor. Yeni yüzey, sıkım seçenekleri boşlukları hızlıca doldurma ve hiç delik açılmamış gibi pürüzsüz yüzeyler oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Tasarımlardan diğer 3DExperience uygulamalarına bileşen sürükleme ve bırakma
Tasarımları doğrudan tasarım yapılan ortamdan onları uygulama içinde otomatik olarak açan ve zamandan tasarruf sağlayan 3DPLay, Bookmark Editor, Collaborative Lifecycle ve diğer uygulamalara sürükleyin ve bırakın.

Bileşen yapılarındaki değişiklikleri sürükleme ve bırakma
Montajlarınızı anında yeniden yapılandırmak ve hiyerarşi değişikliklerini uygulamak için bu değişiklikleri sürükleyip bırakarak yapılandırın. Bileşenler, yeni üst ve alt düzey yapılar yaratmak için kolaylıkla ayarlanabilir.

Ek anlık eskiz fotoğrafları ve davranış güncellemeleri
Artık amaçlanan doğru tasarımla ilk seferde uygun formları eskize dökmek daha hızlı ve kolay. Bu da, ilişkileri ayrı şekilde eklemek için daha az zaman harcanması anlamına geliyor. Artık eskiz hazırlarken anlık fotoğraf çekmek ve otomatik ilişkiler için ek seçenekler var.

Eskiz kısıtlamaları için yeni görüntüleme filtresi
Önceleri, ilişkileri görmek için eskizler arasından seçim yapmak zorundaydınız. Artık eskiz kısıtlamalarını ihtiyaca göre görüntülemek ve saklamak çok kolay ve hızlı.

Ortak xApp tercihleri
Solidworks web-tabanlı uygulamalarınızda yeni merkezi ortak xAPP tercihleri ile tutarlılığı ve favori ayarlarınızı korumak daha kolay.

Tasarım asistanı-Mate yardımcısı
Yeni tasarım asistanı Mate yardımcısı, otomatik olarak birden çok bileşen örneğini montajınızın içine yerleştirebiliyor. Mate yardımcısı otomatik olarak bileşenleri kopyalamak için yerleri tanıyor ve öneriyor.

Akışkan ancak açık çevritin kenarları arasında uyumlanmış yüzey yaratılması
Yeni yüzey sıkım seçenekleri boşlukları hızlıca doldurma ve hiç delik açılmamış gibi pürüzsüz yüzeyler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Artık yüzeyin kenarını basitçe uzatmak yerine kapatıp uyumlamak mümkün.

Sub-D ortamın dışında geri alma seçeneği
Geri Al seçeneği artık alt bölüm modelleme ortamlarını teyit ettikten ve ortamdan çıktıktan sonra da çalışıyor. Bu da, daha fazla esneklik ve alt bölüm ortamından ayrıldıktan sonra bile istediğiniz işlemi geri alabilme olasılığının verdiği bir güven duygusu sunuyor.

Daima bağlantıda olma
Daha hızlı sürede ve daha az maliyetle pazara ürün sunma baskısı daima mevcut. Günümüzde ürün geliştirme ekipleri daha önce hiç olmadığı kadar yaygın biçimde farklı coğrafyalarda çalışıyor. Bu nedenle, şirketler ürünlerini pazara daha hızlı ve verimli şekilde sunmak için ek araçlara ihtiyaç duyuyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ