Makine Haber

Yüksek hızlı, kullanımı kolay ve uzun ömürlü bilyalı rulmanlar

Yenilikçi QJ serisi, yüksek güçlü dış bilezik kılavuzlu pirinç kafesleri ve iyileştirilmiş çalışma hassasiyetleri sayesinde, son derece yüksek hızlara ulaşabilir. 35°’lik temas açıları, daha uzun ömür sağlamaya, duraklama süresini en aza indirmeye ve bakım masraflarını en aza indirmeye yardımcı oluyor.

  • 19 Ocak 2023
Yüksek hızlı, kullanımı kolay ve uzun ömürlü bilyalı rulmanlar

NSK

Yüksek çalışma hızları, kolay kullanım ve uzun hizmet ömrü gerektiren uygulamalar, NSK’nın yeni dört nokta temaslı bilyalı rulmanlarından faydalanacak. Yenilikçi QJ serisi, yüksek güçlü dış bilezik kılavuzlu pirinç kafesleri ve iyileştirilmiş çalışma hassasiyetleri sayesinde, son derece yüksek hızlara ulaşabilir. 35°’lik temas açıları, daha uzun ömür sağlamaya, duraklama süresini en aza indirmeye ve bakım masraflarını en aza indirmeye yardımcı oluyor.
Göze çarpan pek çok özelliğin yanı sıra, QJ serisi dört nokta temaslı bilyalı rulmanlar, ikiye ayrılan bir iç halka içerir. Kullanıcılar, kolay kullanım için bu gelişmiş tek sıralı eğik bilyalı rulmanların dış halkasını iç halkanın yarısından (şaft merkezine dik bir düzlem boyunca bölünmüş) ayırabilir.

Her iki yönde de önemli eksenel yükleri kaldırabilir
NSK QJ rulmanları, zorlu uygulamaların zorluklarını karşılamak için her iki yönde de önemli eksenel yükleri kaldırabilir. Sonuç olarak, bu rulmanlar saf eksenel yükleri veya eksenel yükün yüksek olduğu birleşik yükleri taşımak için idealdir.
Diğer bir önemli avantaj ise QJ serisinin kompakt boyutu. Tek bir QJ ünitesi, geleneksel rulmanların yüz yüze veya sırt sırta düzenlemesinin yerini alabilir ve tasarım alanından tasarruf sağlar.
Yararlanacak sayısız uygulama arasında yağsız vidalı kompresörler, endüstriyel pompalar, traktör şanzımanları, robot dişli kutuları ve servo motorlar yer alıyor. Petrokimya, kimya ve ilaç endüstrilerindeki diğer uygulamalar da bu rulmanların sağladığı katma değerden yararlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ