Makine Haber

Yıldız Teknopark’ın başarıları ödülle taçlandırıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından 13 kategoride toplam 39 ödülün sahiplerine takdim edildiği ‘7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’ töreninde, Yıldız Teknopark da Türkiye’nin en başarılı teknoparkı seçildi.

  • 19 Kasım 2019
Yıldız Teknopark’ın başarıları ödülle taçlandırıldı

‘7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’ düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Yıldız Teknopark da, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hazırladığı ‘Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi’ sonuçlarına göre, 2018 genel sıralamasında tüm teknoloji geliştirme bölgeleri arasında Türkiye’nin en başarılı teknoparkı seçildi. Ödülü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden; Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin ve Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner birlikte aldı. Yıldız Teknopark, ‘En İyi Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ kategorisinde de birinci seçildi.
Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü ve Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bahri Şahin, 2009 yılında faaliyete geçen Yıldız Teknopark’ın sağlıklı gelişimini sürdürdüğüne dikkat çekerek, birincilik ödülüne lâyık görülmelerinden duydukları mutluluğu dile getirdi.
Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner ise, “Türkiye’nin teknoloji üssü olarak konumlanan Yıldız Teknopark’ın Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine değerli katkıları kesintisiz devam edecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ