Makine Haber

Yeni servo motor jenerasyonu

Düşük voltaj alanında kullanım için yeni bir seri geliştiren Kollmorgen, servo teknolojisi ve hareket kontrol konusunda uzman bir kuruluş. Şİrket, AGV, robotik ve ayrıca medikal teknolojileri için AKM2G motorlara artan talebe cevap veriyor.

  • 05 Kasım 2019
Yeni servo motor jenerasyonu

Kollmorgen

İkinci servo motor jenerasyonu olan AKM2G’nin başarılı başlangıcından sonra Kollmorgen, şimdi de düşük voltaj alanında kullanım için yeni seriyi geliştiriyor. Servo teknolojisi ve hareket kontrol uzmanı olan şirket, böylece AGV, robotik ve ayrıca medikal teknolojileri için de AKM2G motorlara artan talebe cevap veriyor. Bu sektörlerde; 24, 48,72 ve 96 V DC besleme gerilimleri için yüksek performanslı kompakt motorlar giderek daha çok talep ediliyor.
İlk aşamada AKM2G motorları, düşük voltaj uygulamaları için gövde boyutu 3 olarak üretiyor. Geri besleme sistemi için standart olarak; optik enkoder, hiperface DSL, EnDat ve ayrıca gücü kanıtlanmış rezolverleri kullanıyor. Bağlantı teknolojisi açısından M23 bağlantıları şu anda SpeedTec ve hibrit Htec seçeneklerinde mevcut.

0,6 ve 9 Nm arasında nominal tork sağlıyor
Motor teknolojisi açısından düşük voltaj AKM2G servo motorlar; 0,6 ve 9 Nm arasında nominal tork sağlarken, 27 Nm de pik torku sağlayabiliyor. Bu durum, yeni seri motorlar ile kompakt ve mobil uygulamalar için en iyi değerlere ulaşılması anlamına geliyor. Lojistik tarafına göz attığımızda, günümüzde ‘AGV’ de denilen otonom taşıma sistemlerinin ne kadar yaygınlaştığını görüyoruz. Yeni seri AKM motorlarının önemli bir özelliği de, daha az elektrik enerjisi ile yüksek performans yoğunluğu sağlamaları. Bu özellikler 1:1 yeni düşük voltaj serisine aktarıldı. Söz konusu durum makine mühendisliği açısından; küçük robotların tasarımı, otonom taşıma sistemleri ve ayrıca otomatik medikal teknoloji alanlarında yeni olanakların doğması demek. Bunun dışında Kollmorgen, ‘kişiselleştirme’ başarı faktörüne güvenmeye devam ediyor. Yeni seri, özel görevlerin konfigürasyonunun uygun şekilde kolayca yapılmasını sağlıyor ve müşteriye sıra dışı opsiyonlar için ek bir hareket alanı sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ