Makine Haber

21D tek fazlı motor serisi

Türkiye’nin ilk elektrikli motor üreticisi Gamak, Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği 21D tek fazlı motor serisini sektörle buluşturuyor. Şirket, üç fazlı şebekenin olmadığı yerler için geliştirdiği tek fazlı motorlarla üretim sürecinin sekteye uğramadan devam etmesini sağlıyor.

21D tek fazlı motor serisi

Gamak

Birçok gelişmiş özelliği bir araya getiren Gamak 21D tek fazlı motor serisi; dairesel testere, matkap makinesi, polisaj makinesi, çim biçme makineleri, pompa ve fanlar gibi yüksek kalkış momentine ihtiyaç duyulmayan alanlarda ve ağır sanayide hayati öneme sahip olan; kompresör, hidrolik pompa, santrifüj pompa, vinç, karıştırıcı ve kıyma/yoğurma gibi yüksek kalkış momentine ihtiyaç duyulan tüm uygulamalarda da yüksek güvenilirlikte işletim imkânı sunuyor.

Şenyurt: “Yeni serimiz ile fark yaratacağız”


Endüstriyel proseslerin verimli işlemesi için doğru motor seçiminin belirleyici bir rol üstlendiğine inandıklarını ifade eden Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt, “Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz yeni serimiz ile sektördeki büyüme ve gelişmede fark yaratacağımızı düşünüyoruz. Yeni serimizin dikkat çeken özellikleri arasında; güçlendirilmiş tasarımı ile ısı yalıtımı ve dayanıklılıkta öne çıkması, özel gerilim ve frekans değerlerinde çalışması, uzun süreli kullanım sağlaması sayılabilir. ‘Güçlü performans, kısa gövde ve kompakt yapı, optimum fiyat, güvenilirlik ve uzun ömür’ parametreleri üzerine geliştirilen bu seri, farklı kullanım alanlarında firmaların tüm gereksinimlerini karşılıyor. Tek fazlı motorlarımız tek fazlı bir şebekeden besleniyor ve yapısal olarak dayanıklı olmalarıyla öne çıkıyor. Prosese uygun seçildikleri takdirde, firmalar için düşük maliyet ve yüksek verim sağlıyor” dedi.

“Sektör istekleri göz önüne alınarak üretildi”
Yeni tek fazlı motorların sektör istekleri göz önüne alınarak üretildiğini söyleyen Şenyurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Serinin en dikkat çeken üyelerinden biri olan MK21D tek fazlı motorlar, daha kısa motor boyu sayesinde optimum tasarımıyla fark yaratıyor. Yüksek devir sayısına sahip olan MK21D, dayanıklı kontaklarıyla da uygulamalar için gerekli koşulları sağlıyor. Yük altında yüksek kalkış momenti gerektiren uygulamalarda kullanılabiliyor. Gerilim düşümlerine karşı mekanik anahtarlı yapısı sayesinde, motor sargılarını ve kondansatörlerini koruyor.”

Sessiz çalışma ve kolay sök-tak özelliği
Serinin bir diğer üyesi MS21D ise, elektronik röle sayesinde sessiz çalışma ve kolay sök-tak özelliği ile kullanımda pratiklik sağlıyor. Motor, vinç, kompresör vb. yüksek kalkış momentine sahip uygulama alanları için tercih edilir.
Aynı seride yer alan ve daha kısa motor boyuyla rakiplerinden ayrılan M21D tek fazlı motorlar da, dayanıklı ve uzun ömür, düşük titreşimi sayesinde, uzun vadede işletmeler için büyük avantajlar sağlıyor. Fan ve pompa gibi yumuşak kalkış yapan yük uygulamalarının yanı sıra; dairesel testereler, matkap makinaları, çim biçme makinaları gibi yüksek kalkış momenti ihtiyacı olmayan uygulamalarda da rahatlıkla kullanıcı ihtiyaçlarını karşılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ