Makine Haber

WIN Eurasia Fuarı, geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi buluşturacak

Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen WIN Eurasia Fuarı, 10-13 Kasım tarihleri arasında fiziki ve dijital ortamda gerçekleştirilecek. Katılım taleplerinin sadece online olarak alındığı etkinlik, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

WIN Eurasia Fuarı, geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi buluşturacak

Hannover Fairs Turkey tarafından organize edilen WIN Eurasia Fuarı, 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul’da Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Etkinlik; sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi buluşturacak.

“Hem ziyaretçiler, hem de katılımcılardan yoğun talep görüyor”
Katılımcılarını ‘Endüstriyel Dönüşüm’ temasıyla karşılamaya hazırlanan WIN Eurasia’nın, hem ziyaretçiler, hem de katılımcılardan yoğun talep gördüğünü ifade eden yetkililer, “İki yıl aradan sonra İstanbul’da yapılacak ilk büyük endüstri buluşması olacak fuara, Türkiye’nin yanı sıra yabancı satın almacılar da yoğun ilgi gösteriyor. Başta Avrupa ve Kuzey Afrika olmak üzere birçok yabancı ülkeden satın almacılar şimdiden B2B etkinliklerindeki yerlerini almaya başladılar” diye konuştular.
Salgınla birlikte değişen iş yapış şekillerinin fuar ortamına taşındığı WIN Eurasia’nın, bu yıl fiziki fuarın yanı sıra dijital ortamda da düzenleneceğini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “Fiziksel ve dijital fuar ortamlarını tek bir fuarda buluşturacak ‘hibrit fuar’ modelinin hayata geçirileceği etkinlik, seyahat edemeyecek sektör profesyonellerinin de WIN Eurasia’da yer almalarını sağlayacak.”

“Fiziksel olarak gerçekleştirilemeyen etkinlikleri dijital platforma taşıdı”
Hannover Fairs Turkey’in, Haziran 2020’den itibaren hayata geçirdiği Connection Days dijital etkinlik platformu ile, pandemi nedeniyle fiziksel olarak gerçekleştirilemeyen etkinlikleri dijital platforma taşıdığını hatırlatan yetkililer, “Böylece şirket, global iş birliği oluşturma ve yeni iş birliklerinin yaratılmasında fayda oluşturan etkinlikler düzenlemişti. Hannover Fairs Turkey, bu dijital etkinliklerden edindiği tecrübesini bu kez WIN Eurasia’ya yansıtmayı hedefliyor. Dijital katılımcılar; sanal ortamda, fuar stantlarında sohbet fonksiyonları, birebir görüntülü görüşmeler ile satın alma yetkililerini ağırlama ve ürünlerini 3 boyutlu sergileme imkânı bulacaklar. Dijital katılımcılar, fiziksel fuar ortamında da 5 metrekarelik alanlarda fiziksel olarak yer alabilecekler. Konferansların da dijital ortama taşınacağı fuarda, konuşmacılar ister etkinlik alanında, isterlerse bulundukları yerden dijital sunum yapabilecekler” şeklinde konuştular.

“Ziyaretçi kayıtları sadece online olarak yapılabiliyor”
Fiziksel fuar alanında alınan Covid-19 önlemlerinin WIN Eurasia’nın tercih edilmesinde etkili olduğunu dile getiren yetkililer, sözlerini şöyle sürdürdüler: “Covid-19 önlemleri kapsamında özellikle girişte yoğunluk olmamasını sağlamak için ziyaretçi kayıtları sadece online olarak yapılabiliyor. Ayrıca, fuarın mobil uygulaması ile; sıra beklemeden giriş, katılımcı stantları için uygulanacak kurallar, salonların kapasitelerinin sosyal mesafe kurallarına göre planlanması gibi pek çok uygulama hayata geçiriliyor.”

“Bu yıl ilk kez ‘Jeneratör Özel Alanı’ da yer alacak”
Katılımcı ve ziyaretçilerine 360 derece imalat sanayiini tecrübe etmek için benzersiz bir fırsat sunmaya hazırlanan WIN Eurasia’da bu yıl ilk kez ‘Jeneratör Özel Alanı’nın da yer alacağını da anlatan yetkililer, “Aksa’nın çözüm ortaklığı ile oluşturulacak alanda ziyaretçiler, jeneratörler ile ilgili en güncel bilgileri edinme ve yeni teknolojilerle tanışma fırsatı bulacaklar” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ