Makine Haber

Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği alanında yeni bir yatırıma imza attı

Vestel, ürün portföyünü geliştirecek ve gelecekte büyüme sağlayacak sektörlere yönelik girişimleri kapsamında yeni bir yatırıma imza attı. Türkiye’nin önde gelen risk sermayesi şirketi Vestel Ventures Arge A.Ş., otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation Microsystems Inc.’e ortak oldu.

  • 22 Ocak 2024
Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği alanında yeni bir yatırıma imza attı

Girişimleri desteklemek ve yeni iş alanlarını Vestel bünyesine kazandırmak amacıyla 2015 yılında kurulan kurumsal yatırım şirketi Vestel Ventures, Vestel’in otomotiv alanındaki varlığını genişletecek bir yatırım gerçekleştirdi. Şirket, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation’a ortak oldu.

Tekin: “Vestel için son derece önemli bir adım”
Anlaşmaya ilişkin açıklama yapan Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin, yatırımın Vestel için son derece önemli bir adım olduğunu söyledi. Tekin, “Vestel’in teknoloji şirketi vizyonu doğrultusunda uzun yıllardır start-up yatırımları, uluslararası iş birlikleri ve büyüme alanlarımıza yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Vestel’in otomotiv ekosistemi ve mobilite alanlarındaki gücünü artıracak bir hamlede daha bulunarak ABD merkezli Elevation’a yatırım yaptık” diye konuştu.

Kutlu: “Çipler, Vestel’in geliştireceği mobilite ürünlerinde kullanılacak”


Vestel’in son yıllarda otomotiv elektroniği alanında önemli adımlar attığını ve pazarda önde gelen bir tedarikçilerden biri haline geldiğini ifade eden Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu ise, Elevation yatırımının bu alanda kendilerini daha da ileriye taşıyacağını kaydetti. Kutlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uzun yıllardır Vestel olarak geleceğin sektörleri arasında gördüğümüz otomotiv elektroniği alanında yatırımlar yapıyoruz. Elevation yatırımı da bu vizyonun bir parçası. Önümüzdeki dönemde Vestel mühendislerinin Elevation’daki meslektaşlarıyla tasarlayacakları çipler, Vestel’in geliştireceği mobilite ürünlerinde kullanılacak.”

Nam: “Büyük heyecan duyuyoruz”
Elevation’ın bugün otomotiv kalifikasyonlarına sahip, yüksek performanslı analog ve güç mikroçipleri geliştiren bir firma olduğunu aktaran Elevation kurucusu David Nam, “Bu noktada bizlere ve vizyonumuza olan güveni için Vestel’e teşekkür ediyorum. Vestel ile birlikte geleceğin otomobillerinde kullanılacak mikroçipleri geliştireceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ