Makine Haber

Vestel, International Design Awards’dan 6 ödülle döndü

Bu yıl 13. kez düzenlenen ABD merkezli uluslararası tasarım yarışması International Design Awards’da Vestel; 2 Altın, 3 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere toplam 6 ödüle lâyık görüldü. Şirket, yarışma geçmişinde söz konusu başarıya ulaşan ilk ve tek büyük ölçekli Türk markası oldu.

  • 07 Şubat 2020
Vestel, International Design Awards’dan 6 ödülle döndü

ABD merkezli uluslararası tasarım yarışması IDA (International Design Awards), bu yıl 13. kez gerçekleştirildi. Mimari, iç mimari, moda, grafik ve ürün tasarımı alanlarında vizyoner tasarımların yarıştığı organizasyonda Vestel; yenilikçi 4 tasarımıyla 2 Altın, 3 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere toplam 6 ödüle lâyık görüldü. Şirket, yarışma geçmişinde söz konusu başarıya ulaşan ilk ve tek büyük ölçekli Türk markası oldu.
Vestel’in tasarımları, IDA’nın ‘Profesyonel Ürün Tasarımı’ kategorisinin altında yer alan farklı kategorilerde ödüller kazandı. Şirket, pille çalışan televizyon tasarımı Philie TV ile ‘Ev Elektroniği’, elektrikli araç şarj ünitesi EVC07 tasarımıyla ise, ‘Sürdürülebilir Yaşam’ alt kategorilerinde Altın ödül aldı. EVC07 aynı zamanda, ‘Aktarım Araçları’ kategorisinde Gümüş ödül de kazandı. Bir diğer yenilikçi tasarım DC tipi elektrikli araç şarj ünitesi Roadrunner da, aynı kategoride Bronz ödüle lâyık görüldü. Roadrunner, ‘Sürdürülebilir Yaşam’ kategorisinde de Gümüş ödülü alırken; gençler için taşınabilir televizyon tasarımı TV with ME, ‘Ev Elektroniği’ kategorisinde Gümüş ödül elde etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ