Makine Haber

Vestel, Daewoo ile beyaz eşya ve TV üretimi ve satışı için lisans anlaşması imzaladı

Stratejik iş birliklerine bir yenisini daha ekleyen Vestel, Posco International Corporation’ın sahibi olduğu Daewoo markası ile beyaz eşya ve TV üretimi ve satışı için 10 yıllık bir lisans anlaşması imzaladı. Vestel, anlaşma ile doğal ihracat pazarı Avrupa başta olmak üzere Rusya ve Türki Cumhuriyetler’deki gücünü daha da artıracak.

Vestel, Daewoo ile beyaz eşya ve TV üretimi ve satışı için lisans anlaşması imzaladı

157 ülkeye ihracat yapan Vestel, ihracata yönelik stratejik yeni bir iş birliğine daha da imza attı. Vestel, Posco International Corporation’ın sahibi olduğu Daewoo markası ile beyaz eşya ve TV üretimi ve satışı için 10 yıllık bir lisans anlaşması imzaladı. Söz konusu ürünleri Avrupa başta olmak üzere Rusya ve Türki Cumhuriyetler’i de kapsayan 50’ye yakın ülkeye ihraç edecek olan Vestel, hem Avrupa’da, hem de Asya pazarlarındaki güçlü konumunu daha da yukarıya taşımayı hedefliyor.

Erdoğan: “Ülkemizin adını gururla 157 ülkeye taşıyoruz”
Uluslararası markalarla yaptıkları iş birlikleriyle hem başarı çıtalarını istikrarlı bir şekilde yükselttiklerini, hem de Türkiye’nin adını dünya pazarlarında duyurduklarını söyleyen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Vestel’in üretim ve ihracattaki gücünü destekleyen stratejik pazarlara yönelik iş birliklerimizle, rekabetteki avantajımızı artırmaya odaklandık. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlere yön veren teknoloji üretimimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile dünyanın dört bir yanına ulaşıyor, ülkemizin adını gururla 157 ülkeye taşıyoruz” dedi.

“Tüm fırsatları yakından takip ediyoruz”
Elektrik-elektronik sektörünün 23 yıldır ihracat şampiyonu olarak, dış pazarlardaki güçlerini ve rekabet avantajlarını artıracak tüm fırsatları yakından takip ettiklerini kaydeden Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Son olarak, Güney Koreli Posco International Corporation şirketinin sahibi olduğu Daewoo ile stratejik bir marka lisans anlaşması imzaladık. Bu anlaşma ile ihracat pazarlarındaki gücümüze güç katacağız. Avrupa başta olmak üzere Rusya ve Türki Cumhuriyetler’deki pazar payımızı artıracağız. Bu ve benzer adımlarımızla hedef pazarlarımıza daha da yaklaşıyor, ülke ekonomimize sunduğumuz katkının kapsamını genişletiyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ