Makine Haber

Ünlü: “İşletmeler ve endüstriyel tesisler, radyant ısıtma sistemlerinin periyodik kontrollerini mutlaka yaptırmalı”

Radyant ısıtıcıların yıllık bakım ve kontrollerinin düzenli olarak yaptırılmasının önemine dikkat çeken Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, periyodik bakımın hem enerji masraflarından tasarruf edilmesini sağladığını, hem de radyant ısıtıcıların ömrünü uzattığını dile getirdi.

  • 30 Haziran 2021
Ünlü: “İşletmeler ve endüstriyel tesisler, radyant ısıtma sistemlerinin periyodik kontrollerini mutlaka yaptırmalı”

Isıtma sektörünün önde gelen markalarından Çukurova Isı, kış soğuklarında işletmelerde ve endüstriyel tesislerde; verimli, güvenli, tasarruflu ve konforlu ısıtma sağlamak için yaz döneminde yapılacak periyodik bakımın önemine dikkat çekti.
İşletmelerde ve endüstriyel tesislerdeki gaz yakıtlı radyant ısıtma sistemlerinin periyodik kontrollerinin, bakım ve onarımlarının düzenli olarak yaptırılmasının hem işletme giderleri, hem de can ve mal güvenliği açısından önemine dikkat çeken Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, “Radyant ısıtma sistemlerinin uzun yıllar güvenli ve optimum verimlilikte çalışabilmesi için kışa girmeden periyodik bakımlarının yaptırılmasını öneriyoruz. Kışa hazırlık yazdan başlar. Yaz aylarında yapılacak periyodik bakımla alınacak önlemler ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin ısıtma giderlerini düşük maliyetlerle yönetmelerini sağlamak mümkün. Çünkü, periyodik bakım hem enerji masraflarından tasarruf edilmesini sağlıyor, hem de radyant ısıtıcıların ömrünü uzatıyor” dedi.

“Cihaz temizliği büyük bir önem taşıyor”
Alanında uzman olan servis ekipleri tarafından ekonomik fiyatlarla yapılan periyodik bakımlarda, radyant ısıtıcıların genel temizliklerinin yapıldığını, arıza ve aksaklıkların giderildiğini kaydeden Ünlü, şöyle konuştu: “Cihaz temizliği, sistemin verimli ve uzun ömürlü olması açısından büyük bir önem taşıyor. Radyant ısıtıcıların bulundukları ortamdaki toz ve diğer kirletici etkenler, zamanla cihaz içerisinde kirlenmeye ve mekanik aksamların aşınmasına neden oluyor. Bu durum ise, cihazın orijinal ayarlarını bozarak hem cihazın ısıtma performansını düşürüyor, hem de gaz tüketimini artırıyor. Bakım esnasında gerekli kontroller, temizlik ve ayarlar yapılarak, cihazın ilk günkü performansına ulaşması sağlanıyor. Bu sayede, elektrik ve doğalgaz tüketimi de azaltılmış oluyor.”

“İleride yaşanabilecek arızalar erkenden tespit ediliyor”
Periyodik bakımla ileride sistemde yaşanabilecek arızaların erkenden tespit edildiğini ve daha yüksek maliyetli arızaların önüne geçildiğini ifade eden Osman Ünlü, “Bu sayede kış soğuklarında kesintisiz çalışan radyant ısıtıcılar ile işletmelerde maksimum performans ve konfor sağlanıyor. Gaz yakıtlı radyant ısıtma sistemlerinde yapılan bakım; can güvenliği ve sistemin emniyetli bir şekilde çalışması için de büyük bir önem taşıyor. Sistemdeki gaz kaçağı kontrolleri yapılarak, can ve mal güvenli sağlanıyor. İşçi sağlığı ve güvenliği açısından da oluşabilecek riskler ortadan kaldırılıyor. Bu sayede sistemin güvenliği artırılıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ