Makine Haber

Universal Robots, düzenleyeceği kampanya ile KOBİ’leri cobot teknolojisiyle tanıştıracak

‘Dönüşüm için bugün başlayın’ mottosuyla hayata geçirdiği kampanya ile KOBİ’leri cobot teknolojisiyle tanıştıracak olan Universal Robots; KOBİ’lerin esnek üretimde verimini, rekabetini artırmayı ve Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine KOBİ’lerin aktif bir şekilde entegre olmasını hedefliyor.

Universal Robots, düzenleyeceği kampanya ile KOBİ’leri cobot teknolojisiyle tanıştıracak

Dünyanın 50 ülkesinde 55 bin cobotuyla onlarca sektöre hizmet veren Universal Robots, cobot teknolojisinin KOBİ’ler için de ulaşılabilir olduğunu hayata geçirdiği kampanya ile duyurmaya hazırlanıyor. KOBİ’leri cobot teknolojisi ve sağladığı avantajlar hakkında bilgilendirecek şirket, söz konusu işletmelerin dijital dönüşümüne tam destek olacak.

Gök: “Kampanyamızın olumlu etkilerini kısa sürede göreceğimize inanıyoruz”


KOBİ’lerin ülke ekonomisi açısından oldukça önemli bir yeri bulunduğunu ifade eden Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre; KOBİ’ler 2019’da toplam girişimlerin yüzde 99,8’ini oluştururken, Türkiye’deki işletmelerin 8,9 trilyon liralık yıllık cirosunun yüzde 65,5’i de KOBİ’ler tarafından gerçekleştirildi. Üretimde böyle büyük bir paya sahip KOBİ’lerden başlayacak bir dijital dönüşüm, ülke ekonomisinin geleceğine büyük katkı sağlayacak. Bu sebeple, Türkiye’nin üretimdeki dijital dönüşümünde KOBİ’leri desteklemek için bir kampanya başlattık. Robotik ve otomasyon süreçlerine farklı bariyerler sebebiyle başlayamayan ya da başlamakta zorlanan tüm ölçekteki KOBİ’ler için ürünler, ekosistemler, kılavuzlar ve eğitimler sunuyoruz. Böylece, dijital dönüşüme geçişte hızlı, etkin ve sürdürülebilir şekilde yol almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Bu kampanyamızın olumlu etkilerini kısa sürede göreceğimize inanıyoruz” dedi.

“Dijital dönüşüm sürecinde KOBİ’lere tam destek olacağız”
Cobotların pandemi sürecinde sağladığı avantajları da vurgulayan Gök, şunları aktardı: “Pandemi döneminde otomasyonlu üretimin sağladığı esnekliğin, üreticilere ve ülkelere kazandırdıklarını hepimiz gördük. Otomasyonun temelini oluşturan cobot teknolojileri, böylesine kritik dönemlerde üretimin devam etmesi için elimizdeki en büyük koz. Hayata geçirdiğimiz kampanyayla cobotların sağladığı avantajları KOBİ’lere anlatarak, kolaboratif otomasyona geçiş sürecinde yanlarında olacağız. Bu doğrultuda hazırladığımız detaylı içeriklerle üretimin değişik kademelerinde yer alan herkese; cobot teknolojilerini kendi işletmelerine nasıl entegre edecekleri, üretimi ve verimliliği nasıl artıracakları konusunda yol göstereceğiz. Düzenleyeceğimiz webinarlarımızla KOBİ’lerin akıllarında yer eden soruları yanıtlayacağız, uygulama örnekleriyle cobotların üreticiye kazandırdıklarını aktaracağız. Talep eden işletmelerde demo çalışmaları yaparak, dijital dönüşüm sürecinde KOBİ’lere tam destek olacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ