Makine Haber

Tuncer: “Enerji verimliliği sağlayan dijital teknolojilerimizi endüstrinin hizmetine sunuyoruz”

Verimlilikte yapılacak ilk eylemin, sistemlerdeki verimsizliklerden kaynaklanan kaynak israfını ortadan kaldırmak olduğunu kaydeden Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, enerji verimliliğine devrimsel bir yaklaşım getirmenin yolunun ise dijital teknoloji ve bağlanabilirlik olduğunu söyledi.

Tuncer: “Enerji verimliliği sağlayan dijital teknolojilerimizi endüstrinin hizmetine sunuyoruz”

Endüstriyelleşme, şehirleşme ve dijitalleşme trendlerine paralel olarak dünyada artan enerji ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla teknolojik çözümler geliştiren Schneider Electric; enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde öncü rol üstlenmeyi ve enerji verimliliği çözümleri ile sürdürülebilirlik alanında iş dünyasına liderlik etmeyi hedefliyor.
Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle enerji verimliliği için dijitalleşmenin önemine dikkat çeken Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, dijital çözümler sayesinde, şirketlerin enerji verimliliği sağlayabileceklerini ve karbon ayak izlerini azaltabileceklerini vurguladı.

“Sürdürülebilir bir dünyanın anahtarını sunuyor”
Dijitalleşme ile gerçekleşecek enerji verimliliğinin sürdürülebilir bir dünyanın anahtarını sunduğunu ifade eden Tuncer, “Bir teknoloji firması olarak Schneider Electric’in dijitalleşme yolcuğu yıllar önce başladı ve ilk uygulamalarımızı önce kendi bünyemizde gerçekleştirdik. Buna paralel, enerji verimliliği sağlayan dijital teknolojilerimizi Türk endüstrisinin hizmetine sunmaya başladık” dedi.
Pandemi dönemi ile birlikte özellikle enerjinin kritik önem taşıdığı hastaneler, veri merkezleri ve gıda sektörlerine uzaktan enerji yönetimi, bakım onarım hizmetleri ve 7/24 servis desteği vermeyi sürdürdüklerini aktaran Tuncer, partnerlerinin kesintiye uğramadan işlerine devam edip, enerjiyi de verimli kullandıklarını ifade etti. Söz konusu durumun partnerlerinin maliyetlerini düşürmede önemli bir rol oynadığını belirten Tuncer, bu nedenle müşterilerinin gittikçe artan oranda binalarını, fabrikalarını ve makinalarını daha dijital hale getirmek istediklerini aktardı. Tuncer, şöyle konuştu: “Özellikle bu zorlu dönemde yeni dijital teknolojileri takip eden ve inovatif çözümlere açık olan şirketlerin, verimli büyümede de bir adım önde olduklarını gözlemledik. Kısa bir süre önce dijital olarak düzenlediğimiz İnovasyon Zirvesi’nde de bunun vurgusunu yaptık.”

“Yenilikçi girişimleri ülkemize de taşımanın önemine çok inanıyoruz”
Enerjiyi verimli kullanarak sürdürülebilir bir iş, sürdürülebilir bir yaşam tasarlayabileceklerine inandıklarını vurgulayan Bora Tuncer, “Birkaç yılda gerçekleşmesi planlanan gelişime birkaç ay içerisinde şahitlik etmiş olmak da bu inancımızı güçlendiriyor. Tam da bu aşamada sürdürülebilirlik alanında önemli global inisiyatiflere imza atan bir firma olarak, bu alandaki yenilikçi girişimleri ülkemize de taşımanın önemine çok inanıyoruz. Bu amaçla, Schneider Electric ve Solar Impulse Vakfı tarafından başlatılan ‘Solar Impulse Efficient Solution Programı’nı Kasım 2020’de düzenlediğimiz İnovasyon Zirvemizde duyurduk” şeklinde konuştu.

“Kaynak israfı ortadan kaldırılmalı”
Verimlilikte yapılacak ilk eylemin, sistemlerdeki verimsizliklerden kaynaklanan kaynak israfını ortadan kaldırmak olduğunu vurgulayan Tuncer, enerji verimliliğine devrimsel bir yaklaşım getirmenin yolunun ise, dijital teknoloji ve bağlanabilirlik olduğunu ifade etti. Yazılım, analiz ve yapay zeka ile her şeyi birbirine bağlayarak ve tüketimi optimize ederek; hem süreç, hem de enerji verimliliği sağlanabileceğini aktaran Bora Tuncer, “Dijital tekonoloji ve bağlanabilirlik sayesinde, kaynaklarımızın büyük bir bölümünü kurtarabilir, binalarımız ve endüstrilerimiz yüzde 30 daha verimli hale gelebilir” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ