Makine Haber

Tasarım ortamında anında parça üretimi için iki şirket iş birliği yaptı

3DExperience World 2020 etkinliğinde açıklanan iş birliği kapsamında mühendisler; Solidworks ve Catia tasarım ortamlarından çıkmadan Xometry’nin parça imalat fiyat tekliflerine doğrudan ulaşabilecek ve tasarımlarını daha hızlı bir şekilde imal ettirebilecekler.

  • 24 Şubat 2020
Tasarım ortamında anında parça üretimi için iki şirket iş birliği yaptı

Dassault Systèmes ve Xometry, konsept oluşumundan üretim sürecine geçişi hızlandıracak kesintisiz ve entegre bir parça üretim metodunu müşterilerine sunmak üzere iş birliği yaptı. Böylece, Dassault Systèmes’in Solidworks ve Catia uygulamalarını kullanan mühendisler; tasarım ortamından çıkmadan, Xometry’nin Make Marketplace platformundaki parça üretim fiyat tekliflerine anında ve otomatik olarak erişebilecekler. Söz konusu iş birliği ile ilgili açıklama, Nashville-Tennessee’de düzenlenen 3DExperience World 2020’de yapıldı.
İş birliği, mühendislerin prototipin şekline ve üretim maliyetine odaklanarak, parça üretiminin tasarım ve imalat aşamalarında daha büyük bir rol oynamalarına imkân tanıyacak. Normalde web arayüzü üzerinden bir düzine tıklama gerektiren hizmet sağlayıcıdan imalat fiyat teklifi alma süreci, artık Solidworks ve Catia ile entegre bir şekilde, tek tıklamayla gerçekleştirilebilen bir deneyim halini alacak. Mühendisler, diğer Make Marketplace tedarikçilerinden otomatik veya elle fiyat teklifi alma seçeneğini kaybetmeden, tasarım ekranlarında Xometry fiyat tekliflerini inceleyerek imalat siparişi verebilecekler.

Massart: “Anında fiyat teklifi sunma özelliğine sahip”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dassault Systèmes Kurumsal Strateji Direktörü Sébastien Massart, “Müşterilerimizin tasarım ve imalat süreçlerini kolaylaştırmak için 2018 yılında Make Marketplace platformunu kurduk. Xometry ile yaptığımız iş birliği bunu bir adım ileri taşıyor. Xometry’nin anında fiyat teklifi sunma özelliği sayesinde müşteriler; doğru fiyatta yüksek kalite, katmanlı imalat veya CNC ile üretilmiş parça siparişlerini tek bir tıklama ile geçebiliyorlar. Bu girişimlerin tümü, müşterilerimizin tasarımdan imalata geçişte yaşadıkları sürtünmeyi sürekli olarak azaltma yönündeki vizyonumuzun bir parçası” dedi.

Altschuler: “Her müşterinin fiyat teklifi talebine yanıt verebiliyoruz”
İşlerini başarıyla yerine getirmeleri için mühendislerin doğru araçlara sahip olmaları gerektiğini dile getiren Xometry CEO’su Randy Altschuler ise, şunları söyledi: “İhtiyaçlara hızlı yanıt veren ve güvenilir bir imalat ortağı da bu araçlardan biri. 3D baskı ve talep üzerine imalat alanının lideri olarak, Make Marketplace’in faaliyetlerine başlamasından bu yana pek çok müşteriye hizmet verdik. Dassault Systèmes ile aramızdaki iş birliğinin derinleşmesiyle birlikte, doğrudan müşterilere ulaşıp, her müşterinin fiyat teklifi talebine yanıt verebiliyoruz. Tüm çalışmalarımız daha hızlı imalat için.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ