Makine Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin ihracattaki başarısı ödüllendirildi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı’ araştırmasında, 2020’de gerçekleştirdiği 3.6 milyar dolarlık ihracat ile en fazla ihracat yapan ikinci firma oldu.

  • 19 Eylül 2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin ihracattaki başarısı ödüllendirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl gerçekleştirdiği ve 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen üstün ihracat performansı gösteren firmaları belirlediği ‘Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı’ araştırmasının sonuçlarına göre, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 3.6 milyar dolar değerindeki ihracatı ile ‘Türkiye’nin İhracat Şampiyonları’ arasında ikinci sırada yer aldı. 2020 yılında toplam 217 bin aracın üretilerek banttan indirildiği fabrikada, ihracat adedi ise 180 bin olarak gerçekleşti.

Şentürk: “Üretimimizin yüzde 90’ını 150 ülkeye ihraç ediyoruz”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Şirket Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, “Toyota C-HR ve Corolla’yı, Sakarya’daki fabrikamızda en yüksek kalite standartlarında üretiyor ve üretimimizin yüzde 90’ını dünyanın 150 farklı ülkesine ihraç ediyoruz. Başarılarımızın ve Türkiye ekonomisine katkılarımızın devam edeceğine gönülden inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ