Makine Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeye devam ediyor

Mesleki teknik eğitime destek olmayı sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2021 yılı özelinde; 2 üniversite, 7 meslek yüksek okulu, 13 meslek lisesi ve çeşitli ilerde bulunan 3 itfaiyecilik meslek yüksek okulu, 1 AFAD ve 1 belediyeye toplamda 27 araç hibe etti.

  • 01 Ekim 2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeye devam ediyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, geçmiş yıllarda olduğu gibi, mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeye devam ediyor. Şirket; 2021 yılı özelinde 2 üniversite, 7 meslek yüksek okulu, 13 meslek lisesi ve çeşitli ilerde bulunan 3 itfaiyecilik meslek yüksek okulu, 1 AFAD ve 1 belediyeye toplamda 27 araç hibe etti.
Öğrencilerin güncel teknolojiyle eş zamanlı eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefleyen araç ve ekipmanları; Sakarya, Bursa, Elazığ, Burdur, Kütahya, Bilecik, Malatya, Isparta, İstanbul, Siirt, Kocaeli, Afyonkarahisar, Bingol, Sivas, Antalya, Denizli, Tokat, Şırnak, Gaziantep, Gümüşhane, Ordu, Karaman ve Edirne’deki okul ve kurumlara teslim edildi.

Belgin: “Öğrencileri teknik ve mesleki anlamda topluma kazandırmayı önemsiyoruz”
Bursa’da düzenlenen törende, hibe edilen araçları Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Maliyet ve Muhasebe Grubu Genel Müdürü Cengiz Belgin teslim etti. Mesleki teknik eğitiminin niteliğini artırmak adına faaliyetlerinin devam edeceğini dile getiren Belgin, “Eğitime desteği kurumsal bir değer olarak kabul eden anlayışımızla, öğrencileri teknik ve mesleki anlamda topluma kazandırmayı önemsiyoruz. Öğrencilerin iş dünyasına adım atma yolunda aldıkları uygulamalı eğitime katkı sağlamak için araç ve ekipman bağışlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ