Makine Haber

Kocaer Çelik, Almanya’da düzenlenen Tube & Wire Fuarı’na katıldı

6 kıtada 140 ülkeye ihraç ettiği çeliği güneşten aldığı temiz enerjiyle üreten Kocaer Çelik, Almanya’da düzenlenen Tube & Wire Fuarı’na katıldı. Tükettiği enerjinin yüzde 30’unu yenilebilir enerjiden elde eden şirket, 2023 yılında tükettiği enerjinin tamamını yenilenebilir enerjiden üretmeyi hedefliyor.

  • 29 Haziran 2022
Kocaer Çelik, Almanya’da düzenlenen Tube & Wire Fuarı’na katıldı

6 kıtada 140 ülkeye ihraç ettiği çeliği sürdürülebilir bir çevre için güneşten aldığı temiz enerjiyle üreten Kocaer Çelik, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Tube & Wire Fuarı’na katıldı. Dünyanın dört bir yanından 50’den fazla ülkeden bin 822 katılımcının yer aldığı demir-çelik fuarı Tube & Wire, 20-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Düsseldorf’da 93 bin metrekarelik sergi alanında gerçekleştirildi.

“6 kıtada 140 ülkeye ihracat yapıyoruz”
Dünyanın dört bir yanındaki sektör oyuncularını buluşturması nedeniyle Türkiye’nin demir-çelik ihracatı açısından Tube & Wire Fuarı’nın önemli bir rol oynadığını vurgulayan firma yetkilileri, “Çelik profil sektöründe satışlarının yüzde 90’ını 6 kıtada 140 ülkeye ihraç eden bir firmayız. 60 yılın üzerinde ülkemize değer katan şirketimizle; enerjiden ulaşıma, tarımdan savunma sanayine kadar çeliğe ihtiyaç duyulan hayatın her alanda çözümler sunuyoruz. 12 binin üzerinde ve 60’a yakın farklı kalitede ürün segmentimizle, demir-çelik sektöründe katma değeri yüksek, inovatif ürünlerimizle global pazarlarda yer alıyoruz. Şirketimizin vizyoner yapısı ile gelişen teknolojiyi çok yakından takip ediyor, yaptığımız yatırımlar, Ar-Ge çalışmaları ve inovasyon gücümüzle müşteriye özel, fark yaratan, katma değerli ürünler üretebiliyoruz. Yıllardır şirketimizde yaptığımız dijital dönüşüm yatırımları, endüstri 4.0’a uyumumuz, robotik paketleme sistemimiz sayesinde de sektöre özgün ürünler kazandırıyoruz. Tüm bunları yaparken de temiz enerji atılımıyla sektöre öncülük ediyoruz. Kocaer Çelik, Almanya’daki fuarda; zengin ve katma değerli ürün yelpazesinin yanı sıra temiz enerjiyle yaptığı üretimle de büyük takdir topladı. Şirketimiz, katma değerli ürün çeşitliliğini daha da genişletme stratejisi kapsamında üretim tesislerinde renovasyon ve yeni yatırımlar gerçekleştirmek için de çalışmalarını sürdürüyor” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ