Makine Haber

Türk Prysmian Kablo, ‘Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülü’nü aldı

Türk kablo sektörünün öncü firmalarından biri olan Türk Prysmian Kablo, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen ‘Türkiye Kadın Direktörler Konferansı’ kapsamında ‘Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülü’ne lâyık görüldü.

  • 20 Kasım 2020
Türk Prysmian Kablo, ‘Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülü’nü aldı

Türk Prysmian Kablo, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun bu yıl 8.’sini düzenlediği ‘Türkiye Kadın Direktörler Konferansı’ kapsamında ‘Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülü’nün sahibi oldu.
Prysmian Group, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çeşitliliğe dayalı istihdama ve kapsayıcı bir ortam yaratmaya büyük önem veriyor. 50 ülkede faaliyet gösteren grubun toplam işgücünün yüzde 30’unu kadınlar oluşturuyor. Grubun 1964’ten bu yana Mudanya’da faaliyetlerine devam eden Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo da, grup içinde kadın yönetici ve çalışanlarının yüksek oranı ile öne çıkıyor.

Farisè: “Bizim için bu ödülün anlamı çok farklı ve büyük”


Ödülle ilgili bir açıklama yapan Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, şunları söyledi: “Kablo sektörünün öncüsü ve sektörünün borsaya tek açık firması Türk Prysmian Kablo olarak, bizim için bu ödülün anlamı çok farklı ve büyük. Bu ödülün arkasında; Prysmian Group ve Yönetim Kurulu’nun yüzde 50’sinin, beyaz yakalı çalışanlarının yüzde 35’inin ve üst düzey yöneticilerinin yüzde 25’inin kadın olduğu ve ‘evrenin diğer yarısı’ ile birlikte, işine bağlı ve tutkulu, her zaman ileriye bakan, kendine yeni hedefler belirleyen, inovasyonu ve uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi birleştiren Türk Prysmian Kablo’nun kurumsal kimliği yatıyor. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda; insan sermayesinin büyümesine dayalı pozitif iş modelleriyle değer yaratarak, kişiye özgü becerilerin yaratılmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ