Makine Haber

Tezmaksan Robot Teknolojileri ve EMAG iş birliği protokolü imzaladı

Takım tezgahları sektörünün önde gelen markalarından Tezmaksan tarafından kurulan Tezmaksan Robot Teknolojileri, CNC üretiminde dünyada ilk 10’da yer alan EMAG ile iş birliği protokolü imzaladı. Bu doğrultuda her iki firma ilk ortak projesini Kazakistan’da gerçekleştirecek.

  • 14 Eylül 2023
Tezmaksan Robot Teknolojileri ve EMAG iş birliği protokolü imzaladı

Endüstriyel üretime değer katmak için Türkiye sanayisine 40 yılı aşkın süredir üretim teknolojileri alanında çözüm üreten Tezmaksan tarafından kurulan Tezmaksan Robot Teknolojileri, CNC üretiminin dünyadaki önemli temsilcilerinden Alman menşeli EMAG ile el sıkıştı. İmzalanan protokol doğrultusunda her iki firma ilk ortak projesini Kazakistan’da gerçekleştirecek.

Aydoğdu: “EMAG ile önemli bir yolculuğa çıktık”
CNC takım tezgahları konusunda alanının yenilikler gerçekleştiren firması EMAG ile yaptıkları iş birliğinin önemine değinen Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Çağımızın en önemli kavramlarının başında ‘gelecek için sürdürülebilirlik ve verimlilik’ geliyor. Sürdürülebilirliğin hayata geçirilmesi ve verimliliğin elde edilmesinde de Robotlu Otomasyon Sistemleri’nim üretimdeki varlığı eskisinden çok daha kritik roller üstleniyor. Biz de benimsediğimiz ileri teknoloji kültürünü dünyada yaygınlaştırmayı hedefleyen Tezmaksan Robot Teknolojileri olarak EMAG ile önemli bir yolculuğa çıktık. İlk ortak projemiz de Kazakistan’da otomotiv sektörüne ticari araçlar için fren sistemleri üretimi yapan KamLitKZ fabrikasına 10 yeni hat katarak kapasite ve verimlilik artışı ile hat optimizasyonunu gerçekleştirmek olacak. Dokuz adet 150 kg ve bir adet 280 kg taşıma kapasiteli toplam 10 adet endüstriyel robot içeren üretim hücreleri otomasyonunda besleme prosesi, sepetlerin içinden gelen iş parçalarının robotlar vasıtasıyla alınıp ilgili fikstürlere bağlandıktan sonra makinede işlenecek ve sonra temizleme istasyonundan bitmiş parça sepetine bırakılmasıyla gerçekleşecek. Belirli aralıkta kalite kontrol prosesi için, arayüzü üzerinden SPC istasyonuna parça yerleştirecek. Son işlem olarak, ürünler robot tarafından karekodu markalanıp bitmiş ürün stok alanına bırakılacak” dedi.

“EMAG ile yaptığımız iş birliğini farklı projelerle çeşitlendireceğiz”
EMAG ile iş birliğini uzun yıllar devam ettirmek istediklerini söyleyen Aydoğdu, şunları söyledi: “Tezmaksan Robot şirketimizin yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da sürdürülebilir başarısı için yeni atılımlara ihtiyacımız var. Bunun için de EMAG ile yaptığımız iş birliğini farklı projelerle çeşitlendireceğiz. Bunun için mevcut projemiz dışında iki ayrı projede de devam edilmesi işin ön çalışmalar başlatıldı. İlki EMAG Meksika projesi ve diğeri de EMAG CubeBOX çalışması. Bu iki projenin de en kısa sürede hayata geçirilmesi konusunda hem EMAG hem de Tezmaksan Robot firmamız çok istekli.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ