Makine Haber

Tezmaksan, parkurda.com ile başlattığı dijitalleşme hamlesinin ikinci adımını Parkurda Pazaryeri ile atıyor

Sektör özelinde ilk olma özelliğini taşıyan ve tüm Türkiye’deki tedarikçilerin kendi online mağazalarını açarak ürünlerinin satışını vakit kaybetmeden yapabileceği Parkurda Pazaryeri, ilerleyen süreçte Avrupa ve Amerika kıtasında da hizmete girecek.

  • 15 Eylül 2022
Tezmaksan, parkurda.com ile başlattığı dijitalleşme hamlesinin ikinci adımını Parkurda Pazaryeri ile atıyor

Tezmaksan, parkurda.com ile başlattığı dijitalleşme hamlesinin ikinci adımını 2 milyon TL’lik yatırım bedeli ile hayata geçireceği Parkurda Pazaryeri ile atmaya hazırlanıyor. Tüm Türkiye’deki tedarikçilerin kendi online mağazalarını açarak ürünlerinin satışını gerçekleştireceği platform, Türkiye’de kendi sektöründe ilk olma özelliğini taşıyor. Parkurda Pazaryeri’nde; kesici takımlar, ölçü aletleri, matkaplar, karbür frezeler, takım tutucular, mengene ve bağlama ekipmanları, kılavuz, karbür matkaplar, PLC, Inverter, servo motor, sensör kontaktör, kablo ve kamera güvenlik sistemleri ile birçok ürün tipi farklı kategoriler altında satışa sunulacak. 15 bin müşteri, 50 mağaza, 5000 satışa hazır ürün ve alt kırımlımlar dahil 65 başlangıç kategorisiyle hizmet vermesi hedeflenen platformun açılışı için belirlenen tarih ise 2023 yılının mart ayı.

Aydoğdu: “Talaşlı imalat sanayinin mevcut ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıktı”
“KOBİ’ler için büyük bir teknolojik devrim” olarak tanımladığı Parkurda Pazaryeri yatırımının talaşlı imalat sanayinin mevcut ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıktığını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Dijitalleşen dünyada aracı platformların önemi ve ekonomiye katkısı gün geçtikçe artıyor. Bunun birçok örneğini Covid-19 ile birlikte yeniden görmüş olduk. Ayrıca pandemi sebebiyle arz ve taleplerde oluşan dengesizlik ile özellikle Avrupa ülkelerinin talepleri Asya pazarından karşılanır duruma geldi. Ülkemiz de bununla birlikte üretim potansiyeli ve konumu sayesinde sektörde daha da önemli bir oyuncu haline geldi. Sektörümüzün bu dönemde yerel ve global yeni iş imkanlarına erişebilme, markalaşma, müşteriye doğrudan erişerek yüksek birim kâr ile iş yapma gibi fırsatları kaldıraçlamasını sağlamak için Parkurda Pazaryeri yatırımını hayata geçirmeye karar verdik. Türkiye’de makine sanayinde sektöründe ilk olan Parkurda Pazaryeri sayesinde, tüketici teknoloji ekosistemindeki tüm ürün ve hizmetleri değişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap vererek bütünsel bir deneyim ile müşterilerimize sunacağız. Tedarikçilerin stoklarında kalan fazla ürünleri satışa sunup değerlendirmesi bakımından da önemli bir görev üstlenecek platformumuz sayesinde sürdürülebilirliğe de katkı sağlayacağız” dedi.

“Başlangıç yatırımı 2 milyon TL”
Parkurda Pazaryeri ile sektörün üretici ve dağıtıcılarını nihai kullanıcılar ile güvenli bir ortamda buluşturmak istediklerini söyleyen Aydoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “Parkurda Pazaryeri için başlangıç miktarı olarak 2 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Proje devam ettiği sürece yaptığımız yatırımlar da sürekli olarak artacak. Talaşlı imalat sanayinin dijital dönüşümüne öncülük edeceğimiz online platformumuzda pilot bölge olarak Türkiye’yi belirledik. Açılıştan hemen sonra ise halihazırda altyapı çalışmalarını yaptığımız e-ihracat ile Türkiye’deki tedarikçilerin yurt dışına açılmasını sağlayıp global ölçekte sektöre dahil olmayı planlıyoruz. Sonrasında ise sisteme yabancı tedarikçileri de dahil ederek tam anlamı ile global bir pazaryeri olacağız. Bu noktada hedefimiz Avrupa ve Amerika kıtalarındaki ülkelerde de faaliyet göstermek. Yatırımımızda ilk önceliğimiz mutlu ve aktif müşteri. Bizimle aynı önceliğe sahip olan tüm tedarikçilerimiz, pazaryerinin gerekliliklerini yerine getirdikleri sürece satış yapabilecekler.”

“2023 yılının mart ayında açılışını yapmayı planlıyoruz”
Yeni yatırımlarının sektörde mil taşı olarak Türkiye sanayisini daha ileri taşıyacak ve benzer girişimlere de öncü olacak bir platform olacağını vurgulayan Hakan Aydoğdu, “Parkurda Pazaryeri; 15 bin müşteri, 50 mağaza, 5000 satışa hazır ürün ve 5 ana kategoriden oluşacak olup alt kırımlımlar dahil 65 başlangıç kategorimiz yer alacak. 2023 yılının mart ayında açılışını yapmayı planladığımız platformumuz için şu an ön kayıt aşamasındayız. Açılışımızda platformda yer almak ve hızla satışa başlamak isteyen tedarikçilerimizin gösterdiği talepten şu an için oldukça memnunuz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ