Makine Haber

Tezmaksan, ABD ve Almanya’daki fuarlarda Cubebox modellerini tanıttı

Tezmaksan, Uluslararası Üretim Teknolojisi Fuarı ve Uluslararası Metal İşleme Fuarı’na katıldı. Yılın başından bu yana 17 ülkeye Cubebox ihracatı gerçekleştiren şirket, 3 yılda 10 milyon dolar ihracat hedefine ulaşmak için yeni iş birliklerine imza attı.

  • 25 Eylül 2022
Tezmaksan, ABD ve Almanya’daki fuarlarda Cubebox modellerini tanıttı

Tezmaksan, 12-17 Eylül 2022 tarihleri arasında ABD’nin Chicago şehrinde düzenlenen Uluslararası Üretim Teknolojisi Fuarı (IMTS) ile Almanya’nın Stuttgart şehrinde 13-17 Eylül 2022 tarihleri arasında organize edilen Uluslararası Metal İşleme Fuarı’nda (AMB) yer aldı. Kendi bölgesinde robotlu otomasyon alanında öncü iki fuarda yılın başından bu yana 17 ülkeye ihracatını yaptığını Cubebox modellerini tanıtan şirket, 3 yılda 10 milyon dolar ihracat hedefine ulaşmak için yeni iş birliklerine imza attı.

Aydoğdu: “Tek bir saniyemizi boşa harcamadan çalışıyoruz”
Geçmişten bugüne dünya ticaretinde önemli bir ağırlığa sahip Amerika ve Avrupa kıtalarıyla rekabet etmek adına teknolojilerini geliştirdiklerini ifade eden Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Türkiye sanayisinin üretim gücünü destekleyen çözüm ortağı olarak otomasyona tutkumuz 40 yılı aşkın süredir devam ediyor. Tek bir saniyemizi boşa harcamadan çalışıyor, Ar-Ge faaliyetleriyle ülkemizin sanayi üretimine hız katmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Robotlu otomasyon sistemimiz ile şimdi de ABD ve Almanya’dayız. Bu iki ülkeye yaptığımız ihracat ile Amerika ve Avrupa kıtalarındaki etki alanımızı genişletip yeni pazarlar için de önemli referanslar elde ettik” dedi.

“2023 yılı ihracatında 4 milyon dolara ulaşmayı planlıyoruz”
Talaşlı imalat sanayinin büyük aktörlerinin yer aldığı her iki fuarda da yer alıp yeni iş birliklerine imza attıklarını belirten Aydoğdu, şunları söyledi: “Takım tezgahları sektörü olarak son yıllarda artan ihracat performansımız sayesinde bu mücadelenin içinde ‘Biz de varız’ diyebiliyoruz. 2021 yılında kendi rekorunu kıran sektörümüz bu yılın ilk yarısında da üretim ve ihracatını yüzde 20 artırıp ithalatını yüzde 2 azalttı. İhracatta yeni pazarlara açılmak ve Cubebox modellerimizi farklı pazarlarla buluşturmak için IMTS ve AMB fuarları bizim için önemli bir potansiyel oldu. Ülkemiz sanayisinin çözüm ortağı olan bir şirket olarak Ar-Ge çalışmalarıyla ürettiğimiz yeni modellerimizi bu yılın başından itibaren 17 ülkeye ihraç ettik. Fuar sezonunun başlamasıyla birlikte de bu sayıyı daha yukarılara taşımak için yeni bir planlamayı devreye koyduk. Bu sayede yılsonuna dek 30 ülkeyle daha Cubebox’ın yeni modellerini buluşturma hedefimizi mevcut. Bu sayede de 2023 yılı ihracatında 4 milyon dolara ulaşmayı planlıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ