Makine Haber

Teknopark İstanbul, global yetenek avına çıktı

Teknopark İstanbul yetkilileri, Türkiye’deki istihdam alanlarının yurt dışındaki gençlere aktarılması amacıyla Özbekistan ve Pakistan’da düzenlenen etkinliklere katıldılar. Yetkililer, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne de giderek, Teknopark İstanbul’da yer alan şirketlerdeki istihdam olanaklarını anlatacaklar.

  • 02 Mart 2020
Teknopark İstanbul, global yetenek avına çıktı

Türk savunma sanayisinin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul; T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin düzenlediği Talent For BIZ 2020 etkinlikleriyle global yeteneklere Türkiye’deki iş olanaklarını anlatmayı sürdürüyor. Teknopark İstanbul yetkilileri, Türkiye’deki istihdam alanlarının yurt dışındaki gençlere aktarılması amacıyla Özbekistan ve Pakistan’da düzenlenen etkinliklere katıldılar. Yetkililer aynı program çerçevesinde, yakın zamanda Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne de giderek, genç yeteneklere Teknopark İstanbul’da yer alan önemli şirketlerdeki istihdam olanaklarını anlatacaklar.
Savunma sanayii, denizcilik, havacılık, uzay ve sağlık alanlarında ileri teknoloji geliştirmeleri yapan 300’ü aşkın yerli ve yabancı şirketin yer aldığı Teknopark İstanbul, 2020 sonuna kadar 4 bin nitelikli personeli daha kampüsünde ağırlayarak, 9 bin nitelikli Ar-Ge mühendisine istihdam sağlamayı hedefliyor. 2030 yılında 1,5 milyon metrekare kapalı alanda 1000’i aşkın şirkete ulaşarak, toplamda 43 bin nitelikli Ar-Ge mühendisine ev sahipliği yapmayı amaçlayan Teknopark İstanbul, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen ve 8 ülkeyi kapsayan TALENT For BIZ 2020’de genç yeteneklerle bir araya geliyor. Gelecek vaat eden ve yaratıcı fikirleri olan gençleri bünyesindeki firmalar ile tanıştırmaya hazırlanan Teknopark İstanbul; 3-4 Nisan’da Almanya/Köln’de ve 11 Nisan’da ABD/Boston’da düzenlenecek etkinliklere katılarak yetenek avını sürdürecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ