Makine Haber

SmartFactory’e yeni Genel Müdür

İşletmelerde bulunan CNC ve PLC kontrollü makinelerden gerçek zamanlı olarak üretim datalarını toplama, görüntüleme ve raporlama yazılımı olarak hayata geçirilen SmartFactory’da Genel Müdürlük görevine E. Çağtay Güleç atandı.

  • 19 Ocak 2024
SmartFactory’e yeni Genel Müdür

MES çözümleriyle Türkiye’de 6 binin üzerinde CNC makinesine aktif bağlantı ile sanayiye hizmet veren SmartFactory’de üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Yaklaşık 15 yıldır Türkiye sanayisine sunduğu destek kapsamında özellikle yerli makine üretiminde mevcut üreticilerin kapasite artırımı, yeni makine üreticilerinin sektöre kazanımı, global büyük ölçekli makine üreticilerinin Türkiye’de üretime başlama amacı ile yatırımlarını kaydırma gibi başarılarda görev alan E. Çağtay Güleç, SmartFactory’nin yeni Genel Müdürü oldu.
Marmara Üniversitesi’nde Teknoloji ve Teknik Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini alan E. Çağtay Güleç, ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA Programı’nı tamamladı. Türkiye sanayisindeki tecrübesine 2012 yılında Elsim Kollmorgen ile adım atan Güleç, dünyanın önde gelen fabrika otomasyonu üreticilerinden Fanuc ile 2014 yılında başlayan serüveni süresince farklı kademelerde son yedi yılı yöneticilik olmak üzere 10 yıla yakın çalıştı. Fanuc’ta son olarak Türkiye Divizyon Müdürü ve Avrupa Satış Koordinatörü görevlerini üstlenen Güleç, iyi derecede İngilizce biliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ