Makine Haber

Toyota Otomotiv, mesleki teknik eğitime desteğini sürdürüyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, mesleki teknik eğitime verdiği destek faaliyetleri kapsamında, eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeye devam ediyor. Bugüne kadar 187 araç, 843 motor ile 643 şanzımanı hibe eden şirket, gelecek 3 yıl boyunca 75 araç, 102 motor ile 44 şanzıman daha hibe etmeyi planlıyor.

  • 11 Aralık 2019
Toyota Otomotiv, mesleki teknik eğitime desteğini sürdürüyor

Öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla meslek liseleri ve üniversitelere araç ve ekipman desteği sağlayan Toyota Otomotiv Sanayi, 2020 yılı boyunca 18 meslek lisesi ve 6 üniversiteye 24 adet araç hibe etmeyi planlıyor.
Öğrencilerin güncel teknolojiyle eş zamanlı eğitim alarak, mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefleyen araç ve ekipmanlar ilk olarak; Sakarya, Antalya, Tokat, Mersin, Bilecik, Bartın, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Ordu, Kırşehir, Kütahya, Adana, Kilis, Ankara, Yalova, Erzurum illerindeki okul ve kurumlara teslim edilecek.
Bugüne kadar 187 araç, 843 motor ile 643 şanzımanı Türkiye’nin birçok farklı kurum ve okullarına eğitim amacıyla hibe eden şirket, gelecek 3 yıl boyunca 75 araç, 102 motor ile 44 şanzıman daha hibe etmeyi planlıyor.

Şentürk: “Gelişen teknolojileri takip etmelerini sağlamayı hedefliyoruz”
Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yapılan araç hibesi kapsamında okul tarafından düzenlenen törene katılan ve mesleki teknik eğitimin niteliğini artırmak adına faaliyetlerinin devam edeceğini dile getiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, “Sektörü daha da ileriye taşıyacak öğrencilerin topluma kazandırılmasını sağlayan teknik ve mesleki okulların eğitimlerine destek olmaya önem veriyoruz. Ulusal çapta yapılan bir faaliyete dönüştürdüğümüz araç ve ekipman bağışlarımızı devam ettirerek; öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alırken, değişen dünya ve gelişen teknolojileri takip etmelerini sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Şentürk, araç ve ekipman desteğinin yanı sıra, uzun ve kısa dönem staj programları ve fabrika bünyesinde gerçekleştirdikleri teknik gezilerle de, öğrencilerin mesleki teknik eğitimine katkı sağladıklarını da sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ