Makine Haber

SAP Türkiye’de üst düzey atama

Global şirketlerde finans yönetimi alanında yaklaşık 20 yıllık deneyime sahip olan SAP Türkiye’nin Finans Direktörlüğü görevine Buluş Fidan Tüfekçi atandı. Kurumun uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşması için çalışmalar yürütecek olan Tüfekçi, yeni görevine 1 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başladı.

  • 25 Kasım 2019
SAP Türkiye’de üst düzey atama

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından SAP’nin Türkiye ofisinde önemli bir atama gerçekleşti. Türkiye’de 18 yılı aşkın süredir tüm sektörlerde ve her ölçekte şirketin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine destek olan SAP Türkiye’nin finansal operasyonlarının yönetimini Buluş Fidan Tüfekçi üstlenecek.
2018 yılından bu yana SAP Türkiye bünyesinde görev alan Tüfekçi, yeni pozisyonunda karlılık, nakit ve risk yönetimi gibi stratejik alanların yönetiminden sorumlu olacak. SAP Türkiye’nin uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşması için çalışmalar yürütecek olan Tüfekçi, yeni görevine 1 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başladı.
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tüfekçi, İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. Kariyer hayatına Hewlett-Packard’da (HP) Finans Analisti olarak başlayan Tüfekçi, 10 yıla yakın süre Türkiye’de ve İrlanda’da ülke ve bölge üst düzey finans görevlerinde yer aldı. SpenglerFox’ta Ülke Finans Müdürü ve Global Mali Kontrolör olarak görev aldıktan sonra Microsoft Türkiye’de Finans Departmanı’nda çeşitli üst düzey görevler alan Buluş Fidan Tüfekçi, SAP Türkiye’ye 2018 yılında Finansal Kontrol Müdürü olarak katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ