Makine Haber

Panasonic Life Solutions Türkiye’nin yeni Başkanı belli oldu

Panasonic Life Solutions Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Söz konusu atama kapsamında, 30 yıldır Panasonic’e bağlı farklı şirketlerde görev alan Yoshiyuki Kato, Nisan 2021 tarihi itibari ile şirketin Başkanlık görevine getirildi.

Panasonic Life Solutions Türkiye’nin yeni Başkanı belli oldu

Panasonic Life Solutions Türkiye’de Başkanlık görevine, uzun yıllardır Panasonic bünyesindeki birçok birimde başarılı çalışmalara imza atan Yoshiyuki Kato getirildi. Osaka Teknoloji Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 1991’de mezun olan Kato, aynı yıl Matsushita Electric Works LTD şirketinde (Panasonic Corporation) profesyonel iş hayatına adım attı. 30 yıl boyunca Panasonic’e bağlı farklı şirket ve birimlerde görev alan Kato, son olarak Professional Lighting Business şirketinin Başkanlık görevini yürütüyordu. Nisan ayı itibarıyla Panasonic Life Solutions Türkiye’nin Başkanlık görevini üstlenen Kato, evli ve iki çocuk babası.

Kato: “Çok heyecanlı olduğumu söylemeliyim”
Panasonic Life Solutions Türkiye’nin Başkanlığı’nı yürütecek olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Yoshiyuki Kato, “Türk ve Japon halkları arasındaki çok eski tarihlere dayanan dostluk ilişkisini yakından biliyorum. Bu nedenle, Panasonic Life Solutions Türkiye’nin Başkanlık görevini üstlenmekten ötürü çok heyecanlı olduğumu söylemeliyim. Kurum olarak; yenilikçi ürün ve çözümlerimizi dünya pazarlarına ulaştırmayı, insan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda müşterilerimiz, çalışanlarımız ve içinde yer aldığımız toplum için değer yaratmaya devam edeceğiz. Geliştirdiğimiz üstün teknolojiler ve ürettiğimiz ürünlerle de, sektörümüzde daima öncü̈ olma misyonumuzu sürdürmek için çabalayacağız. Panasonic’in ‘Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya’ hedefi doğrultusunda, her geçen gün artan bir heyecan ve azimle Türkiye’deki faaliyetlerimizi başarıyla devam ettireceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ