Makine Haber

Rockwell Automation, ASEM’i satın alarak kontrol ve görüntüleme portföyünü güçlendirdi

Rockwell Automation, dijital otomasyon teknolojileri tedariğinin öncü kuruluşlarından ASEM S.p.A.’yı satın aldığını duyurdu. ASEM; tam seri endüstriyel PC’ler, insan-makine arayüzü donanım ve yazılımları, uzaktan erişim yetkinlikleri ve güvenli endüstriyel IoT geçit çözümleri sunuyor.

  • 20 Mart 2020
Rockwell Automation, ASEM’i satın alarak kontrol ve görüntüleme portföyünü güçlendirdi

Rockwell Automation, yaptığı açıklamada İtalya merkezli ASEM S.p.A.’yı satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. ASEM; tam seri endüstriyel PC’ler (IPC), insan-makine arayüzü (HMI) donanım ve yazılımları, uzaktan erişim yetkinlikleri ve güvenli endüstriyel IoT geçit çözümleri sunuyor.
ASEM’in yüksek performanslı otomasyon çözümleri; akıllı teknolojiler ve verim artışlarıyla Connected Enterprise’ı hayata geçiriyor ve akıllı aygıtları, kontrol platformlarını, tasarım ve operasyon yazılımlarını tek bir ağ üzerinde entegre ederek daha güvenli bir ortam yaratıyor.

Wlodarczyk: “Yetkinliğimizi daha da güçlendirecek”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rockwell Automation Mimari & Yazılım Kıdemli Başkan Yardımcısı Fran Wlodarczyk, “ASEM’in IPC pazarındaki gücü ve HMI alanındaki uzmanlığı; kontrol & görüntüleme donanım ve yazılım portföyümüzü genişleterek, yüksek performanslı entegre otomasyon çözümleri sağlama yetkinliğimizi daha da güçlendirecek. ASEM’in ürünleri, endüstriyel bilişim ihtiyaçları için yüksek konfigürasyona ihtiyaç duyan müşterilerimize yenilikçi donanım ve yazılım seçenekleri sunarak; pazara daha hızlı ulaşmalarını, toplam sahip olma maliyetini azaltmalarını, varlık kullanımını iyileştirmelerini ve kurum riskini daha iyi yönetmelerini sağlayacak” diye konuştu.

Guerra: “Kalitesini kanıtlamış bir markayız”
İtalya’da pazar lideri olduklarını ve kalitelerini kanıtlamış bir marka olduklarını ifade eden ASEM Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Renzo Guerra ise, şunları söyledi: “Endüstriyel PC ve endüstriyel yazılımların tasarım ve üretimindeki uzmanlığımızla, Rockwell Automation’ın kontrol & görüntüleme çözümlerini genişletmekten ve müşterilerimizin dijital dönüşümlerini hızlandırma fırsatı bulmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Satın alma işlemi kapsamında, Almanya merkezli KEB Group’un ASEM’deki azınlık hissesi de alınacak. Ayrıca Rockwell Automation, ASEM’in KEB’le olan stratejik tedarikçi ve teknoloji çözüm ortağı ilişkisini sürdürecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ