Makine Haber

Profinet ve BACnet arasındaki bağlantıyı kolaylaştıran yeni Intesis ağ geçidi

Fabrika katlarındaki Profinet PLC’ler ile BACnet IP/MSTP’li Bina Yönetim Sistemleri arasında iletişim sağlayan Intesis protokol çeviricisi ile; fabrika katları ve bina tesisleri arasında tam veri entegrasyonu, izleme ve kontrol sağlanıyor. Fabrikadan binaya iletişim ile temel hedefler yerine getirilebiliyor.

  • 30 Haziran 2020
Profinet ve BACnet arasındaki bağlantıyı kolaylaştıran yeni Intesis ağ geçidi

HMS Networks

Fabrikalarda, imalat ve çalışan personel için en uygun koşulları sağlamak üzere; sıcaklık, nem ve hava kalitesi gibi çevresel boyutların otomatik olarak kontrol edilmesi ve izlenmesi esastır. HVAC ve aydınlatma sistemleri gibi tesislerin etkin kontrolünü sağlayarak, fabrika sahipleri çok fazla enerji tasarrufu yapabilir ve acil durumları güvenli bir şekilde yönetebilirler. Ancak, sistem entegratörleri fabrikadan binaya entegrasyonu planlarken, normalde heterojen ve zorlu bir iletişim durumu ile karşılaşırlar. BACnet, tipik olarak bina içindeki tesisleri kontrol etmek için Bina Yönetim Sistemi’nde (BMS) kullanılan protokoldür. Profinet ise, üretim süreçlerini kontrol etmek için en çok kullanılan fabrika ağlarından biridir.

Lisanslı Intesis Profinet-BACnet ağ geçidi ile bağlantı mümkün hale geliyor
HMS Networks’ün yeni Intesis Profinet-BACnet IP/MSTP protokol çeviricisi, Profinet PLC’leri ve BACnet kontrolörleri arasında çift yönlü iletişim sağlayan uygun maliyetli ve kurulumu kolay bir ağ geçidi çözümüdür. 1200 veri noktasına kadar bağlantı yapabilen ağ geçidi, bir tarafta BACnet IP/MSTP sunucusu/bağımlı ve diğer tarafında bağımsız Ethernet bağlantı noktalarına sahip Profinet I/O cihazıdır. Ağ geçidi BACnet için BTL sertifikalıdır ve en yüksek iletişim ve kalite standartlarını garanti etmek için UL işaretini taşır. Fabrika ve bina sistemleri arasındaki stratejik yerleşimi sayesinde; ağ geçidi BACnet tabanlı BMS sisteminden fabrikadaki cihaz ve makinelerin enerji ölçümü, HVAC izleme ve Profinet PLC’den kontrol ile birlikte, kolay alarm tanımlama ve yönetimi gibi çok ilginç uygulamaların kolaylaştırıcısı haline gelir.

Kolay konfigürasyon ve entegrasyon süreci
Tüm Intesis protokol çeviricileri için ortak konfigürasyon aracı olan Intesis MAPS, ağ geçidinin her iki tarafını kapsayan sistem entegratörleri için çok sezgisel bir konfigürasyon süreci sunar. MAPS, BACnet entegrasyonu için değerli EDE dosyaları ve bağlı herhangi bir Profinet PLC kontrolörünün hızlı yapılandırması için GSD dosyaları ve TIA portal TAG dosyaları sağlayarak, entegratörlerin projelerinde daha da yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ