Makine Haber

Yeni CNC ve CAD/CAM yazılımı, boru ve profil lazer kesiminde devrim yaratacak

Küçük ve orta çaplı boruların yüksek hızda kesilmesi için tasarlanan FT-150 Fiber, genellikle yapı, mobilya ve mimari endüstrilerinin yanı sıra araç gövde iskeletlerinde kullanılan boyutlar olan 152,4 mm’ye kadar çaplara sahip yuvarlak, kare ve dikdörtgen boruları kesebiliyor.

  • 18 Mart 2024
Yeni CNC ve CAD/CAM yazılımı, boru ve profil lazer kesiminde devrim yaratacak

Yamazaki Mazak

Yamazaki Mazak, küçük ve orta çaplı boruların yüksek hızda kesilmesi için tasarlanan FT-150 Fiber lazer boru işleme makinesini Tube 2024’te tanıtacak. Makine, Avrupa’da ilk kez sergilenen yeni bir boru profil lazer kesme CNC’si ile kontrol edilecek.
FT-150 Fiber, genellikle yapı, mobilya ve mimari endüstrilerinin yanı sıra araç gövde iskeletlerinde kullanılan boyutlar olan 152,4 mm’ye kadar çaplara sahip yuvarlak, kare ve dikdörtgen boruları kesebiliyor.
Avrupa’da ilk kez bir makine SmoothTUBE CNC tarafından kontrol edilecek. Kontrolün kullanımını basit ve sezgisel hale getiren yeni bir grafik kullanıcı arayüzü ve aynı zamanda kolay üretim planlaması ve programlama dahil olmak üzere operatöre çeşitli avantajlar sağlayan yeni bir insan makine arayüzü içeriyor. Çift monitörle üretim durumu ve kesme parametreleri gibi birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırmak da mümkün. Her iki monitördeki geniş 21,5 inç ekran, makine durumunun parmak dokunuşuyla kontrol edilmesini sağlıyor.
FT-150 Fiber; siyah çelik, paslanmaz çelik, bakır, pirinç ve alüminyum gibi çok çeşitli malzemeleri kesebilir ve kılavuz çekme, termal delme dahil olmak üzere birçok işlemi gerçekleştirebilir.

Üretkenliği en üst düzeye çıkarıyor
Makine, panç presi, çapak alma ve delik açma gibi ikincil işlemlere olan gereksinimi azaltarak üretkenliği en üst düzeye çıkarıyor.
Doğru ve yüksek kalitede kesim sağlamak için makine tasarımına temel özellikler dahil edildi. Bunlar arasında, kesim sırasında salınımı önlemek için uzun iş parçası malzemelerine yönelik destek üniteleri, son derece hassas açılı kesim sağlayan açılı lazer kafası ve iş parçasının iç yüzeyinin yanmasını önleyen dahili bir sıçrama koruması yer alıyor. Ayrıca kılavuz açma ve termal delme için döner takım mili seçenekleri de mevcut.
FT-150 Fiber ayrıca üretkenliği daha da artırmak için otomatik profil kalibrasyonu ve nozul temizleme dahil otomatik işlevlerle donatıldı. Kesme alanını, dahili yükleme ve boşaltma alanını koruyan tamamen kapalı bir dizayna sahip olan makinenin tasarımı sırasında operatör güvenlik özellikleri yüksek öncelik taşıyor.
Lazer kesim makinesi, kesilen malzemenin uzunluğuna bağlı olarak 6.500 mm’den 8.000 mm’ye kadar belirlenebilen, her biri 3,0 kW rezonatöre sahip dört farklı seçenekle mevcut.


Mazak ayrıca programlama ve çizim aktarma işlemlerini basit ve hızlı hale getirmek için geliştirilen yeni CAD/CAM yazılımı TUBE DX’i Avrupa’da ilk kez gösterecek. CAD içe aktarımından üretim siparişlerinin yönetimine, boru ve profillerin otomatik olarak yerleştirilmesine ve iş emirlerinin oluşturulmasına kadar programlama sürecindeki tüm adımları entegre ediyor.
Mazak ayrıca, Machine-2-Mazak (M2M) abonelik hizmetinin yanı sıra, ürün kılavuzları ve e-öğrenme gibi ücretsiz hizmetlerden oluşan bir pakete sahip, mevcut Mazak müşterileri için yeni bir dijital hizmet olan Mazak iCONNECT’i de sergileyecek. M2M hizmeti, daha fazla makine izleme, proaktif bakım stratejileri (problemlerin tespiti için uzaktan destek dahil), daha fazla çalışma süresi ile işleme süreçlerinin uzaktan optimizasyonu ve Mazak uygulamalarına, proje mühendislerine ve servis operatörlerine erişim sağlıyor.

Guzzo: “Avrupa’daki tanıtımını yapmaktan heyecan duyuyoruz”
Yamazaki Mazak Avrupa Lazer Direktörü Bay Gaetano Lo Guzzo, konu hakkında şunları söyledi: “Yeni uzman Boru Profil CNC’mize sahip FT-150 Fiber, Mazak’ın hızı, hassasiyeti ve karlılığı artırmak amacı ile en son teknolojiyi ve akıllı işlevleri kullanan olağanüstü lazer makineleri geliştirmeye olan bağlılığının bir ürünüdür. Olağanüstü operatör arayüzü, programlanması kolay ve ilgili tüm makine bilgilerinin hızlı bir şekilde mevcut olduğu boru profil kesimi için ileri seviye değişiklik olduğuna inandığımız yeni SmoothTUBE CNC’nin Avrupa’daki tanıtımını yapmaktan heyecan duyuyoruz. Ayrıca lazer kullanıcılarıyla, makinelerinizin minimum duruş süresiyle yüksek kaliteli kesim sunmak için en uygun durumda olmasını sağlayan sektör lideri hizmet ve destek yeteneklerimiz hakkında konuşmayı da sabırsızlıkla bekliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ