Makine Haber

Povlsen: “Bugüne kadarki en yüksek yıllık gelire ulaştık”

2022 yılında zorlu bir makroekonomik ortam yaşanmasına rağmen şirket olarak büyümelerini sürdürdüklerini ifade eden Universal Robots Başkanı Kim Povlsen, söz konusu dönemde bugüne kadarki en yüksek yıllık gelire ulaştıklarını dile getirdi.

  • 13 Mart 2023
Povlsen: “Bugüne kadarki en yüksek yıllık gelire ulaştık”

Kolaboratif robotlarda dünyanın önde gelen şirketlerinden Universal Robots, 2022 4. çeyrek cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artışla 326 milyon dolara çıkardı.
2022’de zorlu bir makroekonomik ortama rağmen büyüdüklerinin altını çizen Universal Robots Başkanı Kim Povlsen, bugüne kadarki en yüksek yıllık gelire ulaştıklarını belirtti. Kim Povlsen, “Avrupa’da yükselen otomasyon talebi, Ukrayna’da yaşanan savaşın başlamasının ardından yavaşladı. Bu gelişmelerle birlikte Universal Robots olarak kontrol edebildiğimiz adımlara odaklandık ve doğru bir planlama ile tedarik zinciri zorluklarını aştık” dedi.

“Otomasyona yönelik genel talep artmaya devam edecek”
Küresel pazarlardaki değişime rağmen, artan işgücü eksiklikleri ve iş hayatında değişen beklentiler nedeniyle otomasyona yönelik genel talebin 2023 ve sonrasında artmaya devam edeceğini belirten Povlsen, Universal Robots’un artan talebi karşılamak için adımlar attığını ifade etti. Povlsen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geçen yıl kaynak, paletleme ve makine bakımında birinci sınıf uzmanlık oluşturmaya yatırım yaptık. Ayrıca otomasyonu her zamankinden daha kolay hale getirmek için ekosistem ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. 2022, bizler için genel olarak önemli bir yıl oldu. Yeni genel merkezimizin inşaatına başlamamızın yanı sıra, 1.000 çalışan hedefimize ulaştık ve alanında çığır açan yeni UR20 cobotu piyasaya sürdük. Yeni dönemde de çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ