Makine Haber

BUMATECH Fuarı kapılarını açtı

Makine imalat sektörünün Bursa’daki buluşması BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarı, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda düzenlenecek etkinliğin 73 ülkeden 35 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

  • 14 Aralık 2022
BUMATECH Fuarı kapılarını açtı

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, 13 yıldır gerçekleştirilen Sac İşleme Teknolojileri Fuarı ve 19 yıldır düzenlenen Otomasyon Fuarı’nı tek çatı altında buluşturan BUMATECH, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda kapılarını açtı. 25 ülkeden 378 firma ve firma temsilcisinin katılım gösterdiği etkinlik, 17 Aralık’a kadar Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak.
BUMATECH; Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğinde, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenleniyor.

Canbolat: “Makine imalat sanayisini tek çatı altında buluşturuyor”
Fuarın resmi açılış töreninde konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, BUMATECH Fuarı’nın makine imalat sanayisini tek çatı altında buluşturduğuna dikkat çekerek, “Türk makine sektöründe imalat sanayisinin rekor seviyelere ulaşmasında fuarımızın çok önemli katkıları bulunuyor. Fuarımız ticari iş birliklerini geliştirirken, ciddi bir sinerjiye de ev sahipliği yapıyor. BUMATECH, yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazarlarını geliştirmek isteyenlere önemli katkılar sağlıyor” dedi.

Ersözlü: “500 milyon dolarlık iş hacmi yaratmasını öngörüyoruz”


BUMATECH çatısı altında üç farklı fuarı bir arada düzenlediklerine dikkat çeken Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise şunları söyledi: “BUMATECH, sektör içerisinde düzenlenen makine fuarları arasında en güçlü fuarlardan birisi haline geldi. Etkinliğe katılanların yüzde 70’i ihracatçı firmalardan oluşuyor. Bu yıl da fuarımıza yoğun bir katılım bekliyoruz. İletişim çalışmalarının sonuçlarını görüyoruz. Birçok ülkeden alım heyeti organize ettik. Toplam 73 ülkeden 35 bin civarında ziyaretçiyi etkinliğimize bekliyoruz. Fuarımızın sektörde 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratmasını öngörüyoruz.”

Burkay: “Makine sektörü stratejik bir konumda”
Makine sektörünün 20 milyar dolarlık ihracat rakamıyla stratejik bir konumda olduğunun altını çizen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da, etkinliğin ihracat hedeflerinin gerçekleşmesini sağlayacağını söyledi.

Varlık: “Beklentileri karşılayacak bir etkinlik organize edildi”
Fuar ile birlikte üretim teknolojilerini daha da ileri seviyelere taşımayı hedeflediklerini ifade eden TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Varlık, bölgenin beklentisini karşılayacak bir etkinlik organize edildiğinin altını çizdi.

Gencer: “Hedefimiz çok sayıda dünya markası çıkarmak”
Makine sektörünün çok sayıda sektörü doğrudan etkilediğini ve hedeflerinin çok sayıda dünya markası çıkarmak olduğunu kaydeden MİB Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gencer, BUMATECH Fuarı’nın bu doğrultuda önemli bir açığı kapatacağına vurgu yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ