Makine Haber

Türk Prysmian Kablo, TSE tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Türk Prysmian Kablo, Covid-19 salgını kapsamında yarattığı sağlıklı, güvenli ve hijyenik çalışma ortamı sayesinde, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Şirket, Türk kablo sektöründe söz konusu belgeye lâyık görülen ilk firma oldu.

  • 04 Ağustos 2020
Türk Prysmian Kablo, TSE tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Türk Prysmian Kablo, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerine verilen ve uluslararası bir kalite belgesi olarak nitelendirilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. TSE tarafından hazırlanan ve sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesinde rehber olan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ndaki tedbirlere uyarak, TSE uzmanları tarafından yapılan denetimleri başarı ile tamamlayan Türk Prysmian Kablo, Türk kablo sektöründe söz konusu belgeyi alan ilk şirket olma başarısını da gösterdi.

Farisè: “İşimizi aralıksız sürdürdük”
TSE Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nda yer alan tüm şartları yerine getirdiklerini ve son olarak haziran ayında TSE Covid-19 Güvenli Üretim Denetimi’ni de başarıyla tamamladıklarını söyleyen Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, “Ülkemizde kilit rol oynayan ve oynamaya devam edecek şirketlerden biri olduğumuzun farkındayız. Bu bilinçle, teknolojinin de sunduğu tüm olanaklardan yararlanarak ve çalışanlarımızın sağlığına öncelik vererek işimizi aralıksız sürdürdük” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ