Makine Haber

Pilz, Türkiye çapındaki bayi ağını farklı bir model ile genişletmeye devam ediyor

Eski Pilz çalışanlarından Ahmet Aslan’ın kurucusu olduğu SAM Otomasyon, “Yetkili Satış Partnerliği” olarak adlandırılan yeni modelin ilk üyesi oldu. Pilz, söz konusu model kapsamında mevcut bayi yapısına ilave olarak uygulama konusunda uzman ve yetkin ekipler de kuruyor.

  • 13 Ocak 2022
Pilz, Türkiye çapındaki bayi ağını farklı bir model ile genişletmeye devam ediyor

Türkiye çapındaki bayi ağını farklı bir model ile genişletmeye devam eden Pilz, “Yetkili Satış Partnerliği” (YSP) olarak adlandırılan yeni modelde, mevcut bayi yapısına ilave olarak uygulama konusunda uzman ve yetkin ekipler de kuruyor.
Eski Pilz çalışanlarından Ahmet Aslan’ın kurucusu olduğu SAM Otomasyon, YSP iş modelinin ilk üyesi oldu. İki firma arasındaki ortaklığın resmileştiği imza törenine; Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur, Pilz Türkiye Satış Müdürü İsmet Yıldırım, Ahmet Aslan ve SAM Otomasyon Satış Yöneticisi Murat Kara katıldı.

“Eski çalışanlarımıza kendi işlerini kurma fırsatını veriyoruz”
YSP’nin aslında uzun yıllar Pilz’de görev almış, “emniyet elçiliği” görevini başarıyla üstlenmiş, makine emniyeti konusunda eğitimli, uzman ve tecrübeli eski çalışanlardan oluştuğunu aktaran yetkililer, “Şirketten ayrılmış eski ve değerli çalışanlarımıza kendi işlerini kurma ve Pilz ile birlikte büyüme fırsatını veriyoruz. YSP’nin; ürün satışına odaklanan bayi yapısından farklı olarak, Pilz ürün ve hizmetlerini içeren katma değerli çözümleri pazara aktif olarak sunmaları ve uygulamaları planlanıyor. Bu noktada YSP’ler, mevcut Pilz çalışanlarına ek olarak “şirket dışında çalışan emniyet elçileri” olma görevini de üstleniyorlar. YSP modeli ile Pilz Türkiye; tecrübeli, uzman ve değerli çalışanlarını aile içinde tutarak etkinlik gücünü artırıyor ve mevcut çalışanlarına da gelecekte kendi girişimlerini kurma imkânı veriyor. Bu yapıda Pilz’in müşterileri de mevcut ilişkilerini devam ettirerek, aynı kalitede hizmet almayı sürdürüyorlar” diye konuştular.

Çopur: “Yetişmiş insan kaynaklarımıza sahip çıkıyoruz”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Pilz Türkiye Genel Müdürü Çopur ise, “Yetişmiş insan kaynaklarımıza sahip çıkarak, Türk sanayiine verdiğimiz hizmetin ve kattığımız yadsınamaz değerin etki alanını genişletiyoruz” dedi.

Aslan: “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz”
Değerli Pilz ailesinin bir üyesi olmaya devam etmenin kendileri için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu aktaran SAM Otomasyon’un kurucusu Ahmet Aslan da, açıklamasında şunları söyledi: “Yetkili Satış Partneri olarak, Pilz‘de olduğu gibi mevcut hizmet kalitesini sürdürmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ