Makine Haber

PaintExpo ve Surtech Eurasia 55 ülkeden ziyaretçi ağırladı

PaintExpo Eurasia ve Surtech Eurasia, 7-9 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuar kapsamında düzenlenen panelde ise, sektörün robotik uygulamalarla başlayan dönüşümü ve Türkiye’nin korozyon nedeniyle oluşan kaybı masaya yatırıldı.

  • 05 Aralık 2019
PaintExpo ve Surtech Eurasia 55 ülkeden ziyaretçi ağırladı

Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo’nun Avrasya ayağı PaintExpo Eurasia ve Surtech Eurasia (Uluslararası Yüzey İşlem ve Galvaniz Teknolojileri Fuarı), bu yıl 55 ülkeden ziyaretçi ve alım heyetini ağırladı.
Etkinliklerde özellikle yeni nesil robot teknolojileri dikkat çekerken; 22’si yabancı 84 katılımcının yer aldığı PaintExpo Eurasia ve 26’sı yabancı 66 katılımcının boy gösterdiği Surtech Eurasia, toplam 55 ülkeden 411’i yabancı 4 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.
Fuar kapsamında düzenlenen panelde ise, sektörün robotik uygulamalarla başlayan dönüşümü ile Türkiye’nin korozyon nedeniyle kaybının vardığı boyut konuşuldu.

Güngören: “Sektör yeni bir yön belirlemeye başladı”
Panelde yaptığı konuşmada, sektörün dönüşmeye başladığını ifade eden VIG Makine Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Güngören, “Ara ve direkt kademe eleman bulmanın zorluğu ve sürdürülebilir kalitenin yükselmesi için, sektör hızla robotlar ve robotik uygulamalarla yeni bir yön belirlemeye başladı” diye konuştu.

Kınoğlu: “Galvaniz işlemiyle malzeme 70 yıl dayanabilir”
Galvaniz işlemiyle malzemenin 70 yıl dayanabilir hale geldiğini dile getiren Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) Başkan Yardımcısı Alim Kınoğlu ise, “Korozyonla mücadele kapsamında, kamu ihale şartnamelerine korozyonun girmesi atılması gereken ilk adım olmalıdır” dedi.

Gür’eş: “Korozyonla mücadele milli bir mesele olmalı”
Korozyonla mücadelenin milli bir mesele olması gerektiğinin altını çizen Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) Başkanı H. Yener Gür’eş de, şunları söyledi: “Türkiye’nin korozyon nedenli kaybının 50 milyar doları bulduğunu tahmin ediyoruz. Bu rakamın en az 7,5 milyar doları geri kazanılabilir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ