Makine Haber

Coşkunöz Holding, Fark Labs ile yaptığı iş birliğiyle teknoloji girişimlerini destekleyecek

Otomotiv sektöründe iki yan sanayi firmasının iş birliği açısından Türkiye’de bir ilk olan stratejik partnerlik ile Coşkunöz Holding’in faaliyet gösterdiği alanlarda iş geliştirme yapıp teknolojik çözümler üretecek alt yapıya sahip girişimler ile ortak çalışmalar yapılması hedefleniyor.

Coşkunöz Holding, Fark Labs ile yaptığı iş birliğiyle teknoloji girişimlerini destekleyecek

Farplas’ın 50 yıllık sanayi ve yatırımcı bakış açısı ile Coşkunöz Holding’in 70 yıllık sanayi deneyimi, girişimcileri destekleme projesiyle bir araya geldi. Fark Labs ‘Better Future Path’ Hızlandırma Programı’nın ‘Program Destekçisi’ ve TÜBİTAK Think BİGG programının ‘Destekçi Kurum’u olan Coşkunöz Holding, mevcut iş birliği kapsamında mobilite/mikromobilite, medikal teknolojiler, medikal turizm, eğitim teknolojileri ve tarım teknolojileri alanında proje geliştiren girişimcileri destekleyecek.

Türkiye’de bir ilk
Otomotiv sektöründe iki yan sanayi firmasının iş birliği açısından Türkiye’de bir ilk olan söz konusu stratejik partnerlik ile Coşkunöz Holding’in faaliyet gösterdiği alanlarda iş geliştirme yapıp teknolojik çözümler üretecek alt yapıya sahip girişimler ile ortak çalışmalar yapılması hedefleniyor. 2020 yılı itibariyle kurumsal inovasyon kapsamında iç girişimcilik programları yürütmeye başlayan Coşkunöz Holding, hâlihazırda üniversitelerden çıkan spin-off şirketlerle de teknolojik iş birlikleri ve Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor.
Fark Labs’in girişimcilik programları deneyimi ile Coşkunöz’ün hâlihazırda faaliyet göstermediği teknolojilerle ilgili belirlediği alanlarda, girişimlerle birlikte ürün geliştirmesi, yeni alanlarda bilgi birikimi elde ederek potansiyelleri keşfetmesi; sahip olduğu sanayicilik deneyimi ile de girişimlerle pilot çalışmalar yaparak üretimde dijital dönüşümü ve verimlilik artışı yakalaması amaçlanıyor.

Başvurularını web sitesi üzerinden yapabilecekler
Girişimciler, başvurularını Better Future Path’in web sitesi üzerinden yapabilecekler. Başvurusu kabul edilenler, girişimlerini Fark Labs girişimcisi olarak geliştirerek, network, yatırım, satış desteğiyle buluşacak ve Farplas ile Coşkunöz Holding çalışanlarının mentorluklarından yararlanabilecekler.
Girişimciler söz konusu süreçte; eğitim ve danışmanlıkların yanı sıra, Farplas ile Coşkunöz’den teknik destek alma, hem Farplas/Fark Labs’in, hem de Coşkunöz Holding’in geniş networkünden yararlanıp, erken aşamada yatırım alma fırsatını yakalayabilecekler.
Coşkunöz Holding’in iç girişimlerinin de eğitim ve mentorluklardan yararlanabileceği Fark Labs girişimcilik programları ile birlikte, girişimcilere her aşamada verilen desteğin daha da üst seviyelere taşınması hedefleniyor.

Gül: “Coşkunöz Holding’e teşekkür ederiz”
Coşkunöz Holding’in paydaşları arasına katılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Fark Labs Direktörü İlknur İlkyaz Gül, sektörlerinin inovasyon potansiyelini vurguladı. Teknoloji girişimleriyle geleceği dönüştürmek isteyen tüm kurumsal firmaları destekçileri arasına katılmaya davet eden Gül, “Geleceğin daha iyi bir versiyonunu birlikte tasarladığımız bir dönüşüm aracı olarak konumlandırdığımız Fark Labs’te, girişimciler gerekli destek ve uygun ortamla buluştuğunda konuya ilgi duyan tüm sektörleri inovasyonla dönüştürme potansiyeli taşıyor. Otomotiv sektöründeki varlığını inovasyonla birleştirmek için öncü adımlar atan Coşkunöz Holding’e teşekkür ederiz” dedi.

Pınar: “Önemli bir adım attık”


Coşkunöz Holding İş Geliştirme Direktörü Hilmi Pınar ise, iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Coşkunöz Holding olarak 71 yıllık engin sanayi birikimimizi ve inovasyon kültürümüzü, Fark Labs’in teknoloji girişimciliği ve dönüşüm konusundaki uzmanlığıyla birleştirerek, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemine katkı vermek üzere önemli bir adım attık. Destekleyeceğimiz projelerle hem Coşkunöz’e, hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Kurum içi girişimlerimiz de, mevcut iş birliğinin sağlayacağı eğitim ve mentorlukla daha katma değerli hale gelecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ