Makine Haber

Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi 10 bininci testi yaptı

OTAM, 10 bininci testini Boyner ve Doğan aileleri tarafından kurulan BD Otomotiv’in elektrikli hafif ticari aracına gerçekleştirdi Test kapsamında; BD Otomotiv tarafından elektrikli araca dönüştürülmüş hafif ticari aracın tip onay testleri kapsamında, enerji tüketimi ve menzil testleri yapıldı.

Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi 10 bininci testi yaptı

Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM), 10 bininci testini başarıyla tamamladı. 10 bininci test, Boyner ve Doğan aileleri tarafından kurulan BD Otomotiv’in elektrikli hafif ticari aracına gerçekleştirildi Test kapsamında; BD Otomotiv tarafından elektrikli araca dönüştürülmüş hafif ticari aracın tip onay testleri kapsamında, enerji tüketimi ve menzil testleri yapıldı.
OTAM laboratuvarındaki test süreci aynı anda yurt dışından da takip edildi. Hollanda ve Çin’den teknik servis uzmanları, OTAM’ın Artırılmış Gerçeklik Uzaktan Yönetim Platformu sayesinde laboratuvarlara uzaktan bağlandılar ve söz konusu elektrikli aracın tip onayı için testlerini ve sonuçlarını yakından izleyebildiler.

Özcan: “Bölgesel önemli bir test merkezi olma yolunda başarıyla ilerliyoruz”
Otomotiv sektörünün, elektrikli araçlarda da yeni ürün geliştirme süreçlerinde test çalışmaları için tercihlerinin OTAM olmaya devam ettiğini belirten Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi Genel Müdürü Ekrem Özcan, “Yurt içinde ve özellikle çevre ülkelerde, yeni teknolojilerde de bölgesel önemli bir test merkezi olma yolunda başarıyla ilerliyoruz” dedi.
OTAM’ın kuruluşundan itibaren geçen 18 senede gerçekleştirilen toplam 10 bin testin yüzde 35’inin son 3 senede gerçekleştirildiğini aktaran Özcan, şunları aktardı: “Gerçekleştirilen 10 bin adet test ile ülkemizde en çok test gerçekleştiren test firması olmayı da başardık. Merkez bünyesinde gerçekleştirilen 10 bin test, ekibimize de büyük bir yetkinlik ve deneyim kazandırdı. OTAM’ın yurt içinde ve özellikle çevre ülkelerde yeni teknolojilerde de bölgesel önemli bir test merkezi olma yolunda başarıyla ilerlemesinde büyük payı olan TAYSAD, OSD, OİB ile; başta Oyak Renault, Ford Otosan, BMC Power, Tümosan, AVL, FEV, Alkor, Birinci, Ditaş ve Mapa gibi onlarca otomotiv ve savunma sanayii firmamıza teşekkürlerimizi iletiyorum.”

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ