Makine Haber

NSK, yeni ısıl işlem tesisini devreye aldı

Toyama’da yer alan ısıl işlem tesisinin tamamlanmasının ardından NSK, ısıl işlem süreçlerinin bir kısmını Fujisawa’dan 3.641 metrekarelik söz konusu yeni tesise aktardı. Firmanın ısıl işlem gereksinimleri tesisler arasında dağıtılarak, öngörülemeyen üretim kesintilerine karşı müşterilere doğal bir koruma sağlıyor.

  • 31 Ağustos 2020
NSK, yeni ısıl işlem tesisini devreye aldı

Avrupa da dâhil olmak üzere dünya genelindeki tüm NSK müşterileri, Japonya’daki yeni ısıl işlem tesisinden faydalanmaya hazırlanıyorlar.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Bu hareket, üretkenlik ve verimlilik artışı sağlamanın yanı sıra, NSK Grup’un yapısal dayanıklılığını güçlendirmek için devam eden çabaların bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Toyama’da yer alan ve yaklaşık 23,78 milyon Euro değerindeki ısıl işlem tesisinin tamamlanmasının ardından firma, ısıl işlem süreçlerinin bir kısmını NSK Fujisawa’dan 3.641 metrekarelik bu yeni tesise aktardı. Bu iş süreklilik planı (BCP), deprem veya sel gibi doğal afet durumunda tedarik zincirlerinin korunmasında yardımcı olmak için uygulanıyor. Firmanın ısıl işlem gereksinimleri tesisler arasında dağıtılarak, müşterileri öngörülemeyen üretim kesintilerine karşı doğal bir koruma sağlıyor. Ayrıca NSK bu fırsatı kullanarak, bir yandan firmanın ısıl işlem süreçlerini kolaylaştırdı; diğer yandan da üretkenliği ve verimliliği artıran çevre dostu, öncü teknolojilere yatırım yaptı. Örneğin; NSK Toyama şu anda süreçler arasında otonom parça taşımacılığının uygulanması alanında çalışmalar yürütüyor” dediler.
1937 yılından beri faaliyet gösteren NSK Fujisawa’nın, endüstriyel makineler için makaralı rulman üretimine odaklandığını kaydeden yetkililer, “Bu tesis; tornalama, ısıl işlem, taşlama ve montaj gibi süreçleri içinde barındıran temel üretim süreçlerini üstleniyor. Kurulduğu 1966 yılından itibaren NSK Toyama, vagon ve rüzgâr tribünlerinde kullanılan büyük makaralı rulmanları dövme ve tornalama üzerine odaklanıyor” ifadelerini kullandılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ