Makine Haber

Wilo, yeni genel merkezi ile Almanya’nın en büyük endüstriyel inşaat projelerinden birine imza attı

Wilo, Almanya’nın Dortmund kentinde yaklaşık 300 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirdiği genel merkezi WiloPark’ın açılışını gerçekleştirdi. Ultra modern dijital akıllı fabrika, ‘PioneerCube’ ofis binası, müşteri hizmetleri merkezi ve ürün geliştirme tesislerinden oluşan genel merkezin açılışı, pandemi nedeniyle dijital olarak yapıldı.

  • 08 Mart 2021
Wilo, yeni genel merkezi ile Almanya’nın en büyük endüstriyel inşaat projelerinden birine imza attı

Binalarda, endüstride ve alt yapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra, su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılan pompa sistemlerini de sunan Wilo, suya ve geleceğe yön verme hedefi doğrultusunda iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi ve daha yaşanabilir bir dünya için dijitalleşmenin gücünden yararlanmayı sürdürüyor. Almanya’nın Dortmund kentinde 300 milyon Euro’luk bir yatırım hacmiyle hayata geçirdiği yeni genel merkezi WiloPark’ın açılışını dijital olarak gerçekleştiren Wilo, şirket tarihindeki en büyük yatırım olan tesisle birlikte, Almanya’nın bugüne kadarki en büyük endüstriyel inşaat projelerinden birine imza attı.
Yaklaşık 200 bin metrekarelik bir alan üzerinde konumlanan; ultra modern dijital akıllı fabrika, ‘PioneerCube’ ofis binası, müşteri hizmetleri merkezi ve ürün geliştirme tesislerinden oluşan WiloPark’ın açılışına; şirket çalışanlarının yanı sıra, iş ve siyaset dünyasından bin 500’ün üzerinde üst düzey uluslararası misafir katıldı. Etkinlik için video mesaj gönderen özel konuklar arasında Almanya Başbakanı Angela Merkel de yer aldı.

Hermes: “Şirket tarihindeki en büyük proje”


Açılış konuşmasında, bir iklim koruma şirketi olduklarını ve sürdürülebilirliğin kurumsal stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Wilo Grup Başkanı ve CEO’su Oliver Hermes, “Ürünlerimiz, sistemlerimiz ve çözümlerimiz dünyanın her yerindeki insanlara; akıllı, verimli ve iklim dostu bir şekilde su sağlamaya katkıda bulunuyor. WiloPark ile doğayı ve iklimi çok daha fazla koruyan bir üretim tarzına geçtiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Şirketimiz tarihindeki en büyük proje olan WiloPark, aynı zamanda Almanya’da bugüne kadar hayata geçirilmiş en büyük endüstriyel inşaat projelerinden biri” dedi.

“Enerji tüketimimizi yüzde 40’a varan oranda azalttık”
WiloPark ile daha fazla insana temiz su ulaştırırken, şirketin karbon ayak izini de azaltarak; sürdürülebilir, yeşil ve dijital bir geleceğe katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Hermes, sözlerine şöyle devam etti: “Bu amaç doğrultusunda, yeni genel merkezimizi gelecek odaklı bir operatör konsepti ve dijital ağ bağlantılarıyla tasarladık. Böylece, enerji tüketimimizi yüzde 40’a varan oranda azaltmayı başardık. Bu sayede, CO2 emisyonlarının da yılda 3 bin 500 ton düşmesini hedefliyoruz ve bu oran 280 bin ağacın tüketebileceği CO2 miktarına eşit. Üretim süreçlerimizde dijitalin ve teknolojinin gücünden çok daha fazla yararlanma ve bunu 2025 yılına kadar tüm ana üretim tesislerimizde standart bir uygulama haline getirme hedefimiz doğrultusunda yol alıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ