Makine Haber

Mitsubishi Electric, mühendis adaylarına ileri robot teknolojilerini anlattı

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Robot Ürün Takım Müdürü Necmi Ömerdedeoğlu, ‘İleri Robot ve İş Birlikçi Robot Teknolojileri’ konulu webinarda, şirketin robot sistemleri ve kolaboratif robot teknolojilerinin kullanım alanları hakkında güncel bilgileri aktardı.

Mitsubishi Electric, mühendis adaylarına ileri robot teknolojilerini anlattı

Mitsubishi Electric, Manisa Celal Bayar Üniversitesi iş birliğiyle ‘İleri Robot ve İş Birlikçi Robot Teknolojileri’ konulu bir webinar düzenledi. Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Robot Ürün Takım Müdürü Necmi Ömerdedeoğlu, online etkinlikte şirketin robot sistemleri ve kolaboratif robot teknolojilerinin kullanım alanları hakkında güncel bilgileri geleceğin mühendis adayları olan öğrencilerle paylaştı.

“Günümüzde üretim felsefesi tamamen değişti”
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Engineering Society Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen webinarda öğrencilerle buluşan Ömerdedeoğlu, günümüzde üretim felsefesinin tamamen değiştiğini ve artık daha esnek ve daha akıllı araçlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Ömerdedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günlük hayata baktığımız zaman, tüketim alışkanlıklarının artık tamamen değiştiğini ve ihtiyaçların da buna bağlı olarak çeşitlendiğini görebiliyoruz. Kullandığımız telefondan giydiğimiz kıyafete kadar kişiselleştirilmiş ürünler artık daha fazla ilgi görüyor ve son kullanıcının karar verme yetkisi giderek artıyor. Sürekli değişen tüketici taleplerine cevap verebilmek, üretim kapasitesini artırabilmek ve rekabet edebilmek için, fabrikalara daha esnek ve daha akıllı mühendislik sistemleri entegre etmemiz gerekiyor. Kişiselleştirilmiş üretimin yanı sıra, fabrikalarda kârlılığın artması ve operasyonel giderlerin azalması için de; akıllı mühendislik teknolojilerine yatırım yapmak, akıllı bulut sistemleriyle entegre çalışabilmek ve tesisi daha güvenli hale getirebilmek kritik bir öneme sahip. Tüm bu beklentilere cevap verebilen ileri robot teknolojileri kullanımı da giderek yaygınlaşıyor ve üreticileri geleceğe hazırlıyor.”

“Üreticilerin en yüksek düzeyde beklentilerine cevap verebiliyoruz”
Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen inovatif kolaboratif robotların özelliklerine değinen Necmi Ömerdedeoğlu, “Markamız; uzun yıllardır daha hassas, hızlı ve dar alanda operasyon alanını mükemmel kullanabilen robotlara odaklanıyor. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özellik, yazılımsal çözümlerin de markamızın tasarladığı robotlarla birlikte sunulması. İyi tasarlanmış robotların hem kişiselleştirilmiş özelliklere, hem de değişen üretim ve tüketim trendlerine cevap verebilmesi gerekiyor. Esneklik, kolay adaptasyon, değişen mühendislik sistemlerine uygunluk ve insanlarla birlikte çalışabilirlik, yeni endüstri sürecinin diğer olmazsa olmazları. Bu da, günümüzde ‘kolaboratif robot’ kavramını gündeme getiriyor. Mitsubishi Electric’in endüstriyel robot hassasiyetinde çalışan kolaboratif robotları, operatörle güvenli bir şekilde görev alıyor; operatör yokken ise, endüstriyel robotlara yakın hızlarda hassas çalışabiliyor. Aynı zamanda koruma sınıfı yüksek olan robotlarımız, endüstriyel ortamların zorlu şartlarına uyum sağlayabiliyor. Üreticilerin en yüksek düzeyde beklentilerine cevap verebiliyor, mühendislik deneyimimiz ışığında ihtiyaçlara kolayca çözüm sağlayabiliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ