Makine Haber

MCE; teknik uzmanlığı, geniş kapsamlı ürün yelpazesini ve kısa sürede teslimatı bir araya getiriyor

Kısa bir süre önce ABD’deki NSK Corporation tarafından geliştirilen, önceden monte edilmiş ve motorlu bir lineer aktüatör olan MCE; müşteriye yönelik ürünlerin değerini artırmak üzere teknik uzmanlığın, geniş kapsamlı ürün yelpazesinin ve kısa sürede teslimatın bir araya getirilebileceğini gösteriyor.

  • 19 Aralık 2020
MCE; teknik uzmanlığı, geniş kapsamlı ürün yelpazesini ve kısa sürede teslimatı bir araya getiriyor

Teknik kapasite, inovasyon ve esneklik gibi esaslara dayanarak ürünler imal eden NSK’nin sunduğu teknik çözümler de, dünyadaki otomatik üretimin gelişmesine katkıda bulunuyor. Buna bir örnek olarak; kısa bir süre önce ABD’deki NSK Corporation tarafından geliştirilen, önceden monte edilmiş ve motorlu bir lineer aktüatör olan MCE (Monocarrier Electrified) verilebilir. MCE; müşteriye yönelik ürünlerin değerini artırmak üzere teknik uzmanlığın, geniş kapsamlı ürün yelpazesinin ve kısa sürede teslimatın bir araya getirilebileceğini gösteriyor. MCE; bir Monocarrier, motor, motor montajı, mil kaplini ve aksesuarları bir araya getirerek, NSK’nin repertuvarındaki pek çok ürün ve bilgi faaliyet alanını birleştiriyor. NSK tarafından geliştirilen pek çok çözümde olduğu gibi, MCE de önceden monte edilmiş, test edilmiş ve kuruluma hazır olarak tedarik ediliyor. Bu nedenle, tek bir parça numarası ile müşterilere rahatlık sunuyor.

Esnekliği en yüksek seviyeye çıkarmayı hedefliyor
Bu proje ile NSK’nin müşteriler için esnekliği en yüksek seviyeye çıkarmaya çalıştığı görülüyor. Sonuçta, lineer aktüatör gibi bir ürün için çeşitli potansiyel uygulamalar mevcuttur. Özellikle lineer hareketin gerektiği her alanda bu uygulamalara ihtiyaç vardır. NSK’nin geliştirme ekibinin önceliği, çözümlerin mühendislikle ilgili neredeyse tüm gereksinimleri karşılamasını sağlamak üzere iyi kalite ve uyarlanabilirlik sunmak. Örneğin; MCE kullanıcılarına sunulan seçenekleri düşünün. Müşteriler, aktüatör ile aynı hizada veya paralel olarak ayarlanabilen (sol veya sağda dizili) kademeli motor veya servo motor arasında seçim yapabilirler. Kapak üniteleri (üst kapak veya tam kaplama), sensör kitleri ve sensör raylarının da içinde bulunduğu aksesuarların dışında tek veya çift sürgü seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca çeşitli kombinasyonlarda levhalar ve köşebentlerin de içinde bulunduğu bir seçim şansı sayesinde MCE, müşteriler tarafından herhangi bir XYZ düzeninde kolayca birleştirebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ