Makine Haber

Enkoderler ve eğim sensörleri

Hareket sekanslarını izleyen ve güvenceye alan SICK enkoderleri, tahrik teknolojileri için motor feedback sistemlerinden mekanik mühendislik için enkoderlere kadar uzanan ürün yelpazeleri ile sayısız uygulamada performanslarını kanıtlamıştır.

  • 02 Temmuz 2020
Enkoderler ve eğim sensörleri

SICK

Hareket sekanslarını izleyen ve güvenceye alan SICK enkoderler, hassas ve etkili işlemler sağlar. Bir hareketin net hızını, devrini, yolunu veya açısını tespit eden enkoderler, daha ileri hesaplamalar için kullanılabilecek sonuçları işlem kontrolüne veya buluta veri olarak aktarır.
Basit konfigürasyon ve esnek programlama opsiyonları önemli özellikleri arasında yer alan enkoderler, optik ve manyetik teknolojilere dayalı olarak çok çeşitli sektörler için ideal çözümü sunarlar. SICK enkoderleri, tahrik teknolojileri için motor feedback sistemlerinden mekanik mühendislik için enkoderlere kadar uzanan ürün yelpazeleri ile sayısız uygulamada performanslarını kanıtlamıştır.

Paslanmaz çelik enkoderler alanında yeni standartlar getiriyor
18 bit (AFS60 Inox) veya 30 bit (AFM60 Inox) yüksek çözünürlük ve geniş bir programlanabilir parametre seçeneğine sahip AFS60 üstün tek dönüşlü enkoder ve AFM60 üstün çok dönüşlü enkoder, paslanmaz çelik enkoderler alanında yeni standartlar getiriyor. Yüksek çözünürlükleri, yüksek IP çevirme oranları ve paslanmaz çelik gövdeleriyle bu enkoderler, sert ortam koşullarına ve temizlik maddesi veya tuz gibi aşındırıcı maddelere dayanıklılık gerektiren sıkı şartlara sahip uygulamalarda kullanılabilir.
Enkoderler, SSI arayüzüyle donatılmıştır. AFM60 Inox, aynı zamanda kombine SSI + kademeli ve SSI + sin/cos arayüzleriyle de mevcuttur. Her iki enkoder de, PGT-08-S PC tabanlı programlama cihazı veya PGT-10-Pro el tipi programlama cihazı üzerinden programlanabilir.

DFS60 Inox: Yüksek çözünürlüklü kademeli enkoder
DFS60 Inox, paslanmaz çelik tasarıma sahip, 60 mm yarıçaplı ve yüksek çözünürlüklü bir kademeli enkoderdir. Geniş bir mekanik ve elektrik arayüz yelpazesi sunar ve istenirse müşteri tarafından programlanabilir. Sağlam mekanik tasarım, geniş sıcaklık aralığı ve IP 67 çevirme oranı, DFS60 Inox’u sert ortam koşullarına sahip uygulamalar için ideal enkoder haline getirir. Elektriksel parametrelerini (çıkış sinyali seviyesi, devir başına atış sayısı veya sıfır atış genişliği gibi) programlamak için mevcut olan seçenek yelpazesi pazarda eşsizdir.
Her iki enkoder de; gıda ve içecek endüstrisinde, ambalajlama makinelerinde, tıp teknolojisinde, rıhtım ve açık deniz tesislerindeki dış mekan uygulamalarında kullanım için idealdir.

Tüm ölçüm mesafesi üzerinden yüksek seviyeli doğruluk ve mükemmel sıcaklık stabilitesi sayesinde, hassas nivelman çalışmaları için idealdir.

TMS/TMM eğim sensörleri: Küçük, kolay ve sağlam
TMS/TMM ürün ailesi, sert ortam koşulları için son derece sağlam kompakt iki yönlü eğim sensörleridir. Eğim sensörleri, bir nesnenin eğim açısını, yerin çekimi ile ilişkili olarak temassız şekilde ölçer. Bir yönlü sensörler, bir eksenin eğimini 360° bölgesinde ölçer; ancak iki yönlü sensörler aynı anda iki ekseni ±90° bölgesinde ölçebilir. Ayrıca, ±10°, ±45° ve ±60° sabit ayarlı ölçümler için kullanışlı bir yapıya sahiptir.
Eğim değeri, kullanıcıya göre konfigüre edilebilir bir akım ve gerilim arayüzü ya da konforlu CANopen arayüzü üzerinden kullanıma sunulur. UV dayanıklı plastik gövdelerde ve ayrıca sağlam alüminyum gövdede temin edilen sensörler, sağlamlıkları ile ön plana çıkmaktadır. Maksimum 0,01° çözünürlük ile hassas algılamalar için idealdir. Endüstri ve otomotiv mühendisliğinin her türlü uygulamalarındaki kullanım için uyumludur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ