Makine Haber

Marmara OSB Yönetim Kurulu üyeleri Balıkesir Valisi’ni ziyaret etti

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Bandırma’da inşası süren Türkiye’nin ilk yüksek teknoloji ve inovatif organize sanayi bölgesi olan Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti üyelerini ve Yönetim Kurulu’nu makamında kabul etti.

  • 02 Ağustos 2020
Marmara OSB Yönetim Kurulu üyeleri Balıkesir Valisi’ni ziyaret etti

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bandırma ilçesi sınırları içinde 1 Kasım 2018 tarihinde 344 sicil numarası ile tescil edilerek kurulan Marmara OSB’nin Müteşebbis Heyet üyeleri ve OSB Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul ederek, OSB hakkında bilgi aldı. Şıldak, ayrıca Marmara OSB 7. Müteşebbis Heyeti Toplantısı’nda alınan OSB’nin isim ve tür değişikliğine dair kararı Sanayi Bakanlığı’na gönderilmek üzere imzaladı.
Türkiye’nin en büyük genişleme alanına (40 milyon metrekare) sahip ve ilk yüksek teknoloji ve inovatif OSB mahiyetine sahip Marmara OSB, Türkiye’nin istihdam ve ihracatının önemli bir bölümünü bünyelerinde barındıran köklü sanayi kuruluşlarının iştiraki ile kuruldu. OSB’nin, tamamlandığında Türkiye ve bölgenin en önemli istihdam ve ihracat üssü olması hedefleniyor.

Çay: “Tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapıyoruz”
Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çay, “Gelecek nesillere iftiharla bırakabileceğimiz bir organize sanayi bölgesi inşa etmek en büyük amacımız. Yönetim Kurulu olarak 4562 sayılı OSB Kanunu çerçevecinde çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Bandırma da sadece bir OSB kurmuyor; aynı zamanda Bandırma’nın gönüllü tanıtım elçiliğini de yapıyoruz. Organize sanayi bölgemizle ilgili yurt dışı ve yurt içindeki sanayicilerimize tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Türkiye’nin gelecek vizyonunu oluşturacak olan tüm firmaları Marmara OSB’ye davet ediyoruz. Bölgemizin avantaj ve çevre güzelliklerini her fırsatta yerli ve yabancı yatırımcılarımıza anlatıyoruz” dedi.
Marmara OSB sınırları içinde ‘bacalı sanayi’ veya ‘ana metal’ diye adlandırılan demir-çelik ve döküm tesisi kurmama kararı aldıklarını ifade eden Çay, şunları aktardı: “Bunun yanı sıra, 7. Müteşebbis Heyet Toplantısı’nda ismimizi ‘Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas OSB’ olarak değiştirdik. Tüm yönetim kurulu ve iştirakler olarak; ‘burayı biz yaptık’ diye iftihar edebileceğimiz bir OSB yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ