Makine Haber

Makinelere ve tesislere yönelik mekanik flanş sistemi

Makinelere ve tesislere yönelik Parker yüksek performanslı flanş sistemi, denizcilik uygulamaları için DNV GL onayı aldı. Söz konusu sertifika, ürünün enjeksiyon kalıplama makineleri için hidrolik sistemlerde, hidrolik ve mekanik preslerde kullanılabileceğini onaylıyor.

Makinelere ve tesislere yönelik mekanik flanş sistemi

Parker Hannifin

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Parker Hannifin, makinelere ve tesislere yönelik mekanik flanş sisteminin (HPF-Parker yüksek performanslı flanş sistemi) denizcilik uygulamaları için DNV GL onayı aldığını duyurdu. DGUV sertifikası, ürünün enjeksiyon kalıplama makineleri için hidrolik sistemlerde ve hidrolik ile mekanik preslerde kullanılabileceğini tasdikliyor. Bu ürün yelpazesi; özellikle donanma için inşaat alanında, pres imalatı, enjeksiyon kalıplama ve mobil iş ekipmanı endüstrilerinde giderek artan gereksinimleri karşılıyor. Yüksek performanslı flanş sistemi aynı zamanda, hataya açık ve zaman alan kaynak işlemlerine yönelik ihtiyacı ortadan kaldırdığından, montaj süresinin ve maliyetlerinin azalmasına önemli ölçüde katkıda bulunuyor. HPF sistemi aynı zamanda, yüksek basınç ve titreşime de olağanüstü düzeylerde dayanıklı.

En yüksek yüklere maruz kalan kaynaklı boru bağlantıları için ideal bir alternatif
Forma uygun bir bağlantı sistemi olan HPF, boru bağlantı teknolojisi alanında, 25 mm’den başlayan dış boru çapları için EO2 Form ve F37 ile kanıtlanmış ürün yelpazesini tamamlıyor. Endüstriyel uygulamalarda, en yüksek yüklere maruz kalan kaynaklı boru bağlantıları için ideal bir alternatif olan HPF sistemi; kilit halkası konturlu sertleştirilmiş bir flanş, bir HPF eki (O ring yuvalı veya düz sızdırmaz versiyonlu olarak) ve gaz sızdırmaz bir bağlantı için hem port, hem de boru uçlarında contalardan oluşuyor.
Sistem, dışa çapı 150 mm’ye kadar olan çelik borularda kullanıma uygundur. İlgili çelik bileşenler; çevre dostu ve korozyona son derece dayanıklı, Cr(VI) içermeyen yüzeylere sahiptir.

ISO 6162-1, ISO 6162-2 ve ISO 6164 standartlarına uygun
Flanş boyutları ¾ inç ile 5 inç arasında değişmekte olup, ISO 6162-1, ISO 6162-2 ve ISO 6164 standartlarına uygundur. Boru ağzı, genişletildiğinde lale şeklini alır ve keskin kenarları bulunmaz. Bütün flanş alanı yüzeylerinin tıpa tıp aynı şekilde doldurulması söz konusu teknolojiyle gerçekleştirilir ve bu da yüksek kırılma direncine yol açar.
Biçim verme işlemi, özellikle bu ürünler için geliştirilmiş olan ve hidrolik eksenel sıkıştırma sağlayan bir Parflare makinesi kullanılarak gerçekleştirilir. Hatta geniş boyutlu borular bile; bu makinelerin çalışma rahatlığının yüksek seviyede olması, entegre boru tıpası ve örnek niteliğindeki ergonomik tasarımı sayesinde, kolay ve en önemlisi hızlı bir şekilde işleme tabi tutulabilir. İşlem hızının yanı sıra, HPF teknolojisi klasik kaynak sistemiyle kıyaslandığında, zaman alıcı ve masraflı boru test ve temizleme işlemlerinde tasarruf sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ