Makine Haber

Makine sektörü İzmir’e çıkarma yaptı

Makina sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması MAKTEK İzmir, 9-12 Ekim tarihleri arasında kapılarını açtı. Fuar kapsamında; otomotiv tedarik, savunma, havacılık, döküm ve kalıpçılık başta olmak üzere tüm üretim sektörlerinde kullanılan son teknolojiyle tasarlanan makineler sergilendi.

  • 25 Ekim 2019
Makine sektörü İzmir’e çıkarma yaptı

Makina sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması MAKTEK İzmir Fuarı, 9-12 Ekim 2019 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TİAD) iş birliği ve Makina İmalatçıları Birliği’nin (MİB) desteğiyle düzenlenen etkinlik, 34 bin 812 kişiyi ağırladı.
Fuar kapsamında; otomotiv tedarik, savunma, havacılık, döküm ve kalıpçılık başta olmak üzere tüm üretim sektörlerinde kullanılan son teknolojiyle tasarlanan makineler sergilendi.

Ersözlü: “Oldukça verimli bir fuardı”
MAKTEK İzmir’in oldukça verimli geçtiğinin altını çizen TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, şunları söyledi: “Aslına bakarsanız her anlamda oldukça verimli bir fuar dönemi geçirdik. 2017 yılına göre ziyaretçi sayımızda yüzde 8,2’lik bir artış söz konusu. Rakamlara bakarak, Ege Bölgesi’nde her geçen sene büyüyen buluşmalar organize ettiğimizi söyleyebilirim.”
17 ülkeden 370 firma ve firma temsilciliğinin, 43 bin metrekarelik kapalı alanda yeni nesil ürünlerini MAKTEK İzmir Fuarı’nda sergilediğini ifade eden Ersözlü, “İlk kez 2019’da etkinliğe katılan 88 yeni firma var. Bu yıl yerli ve yabancı toplam ziyaretçi sayımız 34 bin 812’ye ulaştı. MAKTEK İzmir, katılımcı ve ziyaretçilerin köklü buluşması olmak için her geçen sene daha güçlü adımlar atıyor. Hedeflediğimiz rakamlara ulaşmak, gelecek fuarlara hazırlanmamız için bizi motive ediyor” dedi.

Varlık: “Sektörün gelecek vizyonunu gözler önüne serdi”
MAKTEK İzmir’in yeni nesil ürünlere ev sahipliği yaparak sektörün analizini yaptığını ileri süren TİAD Başkanı Fatih Varlık ise, şöyle konuştu: “Fuar, Endüstri 4.0’a uygun ürünlerle sektörün gelecek vizyonunu da gözler önüne serdi. Yeni MAKTEK fuarları için TİAD olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ