Makine Haber

Özcan: “Ürettiğimiz kabloları 40’tan fazla ülkeye ihraç ediyoruz”

Çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini ifade eden Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, 2020 ihracat cirolarının bir önceki yıla göre yüzde 37 oranında artış göstererek 665.113.320 TL olduğunu aktardı.

  • 02 Ağustos 2021
Özcan: “Ürettiğimiz kabloları 40’tan fazla ülkeye ihraç ediyoruz”

Prysmian Group’un faaliyet gösterdiği 50 ülkeden biri olan Türkiye’de 57 yıldır milyonlarca km kablo üretimine imza atan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı çeşit kablo üretimi yapabiliyor. Şirketin ürettiği kablolar arasında; 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar bulunuyor.

“Yerli ve katma değerli üretime katkı sağlamaya devam ediyoruz”
Yenilikçi ve yüksek performanslı kablo çözümleri ile yerli ve katma değerli üretime katkı sağlamaya devam ettiklerini kaydeden Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, “Türk kablo sektörü, ülkemizin coğrafi konumunu göz önünde bulundurduğumuzda oldukça önemli bir yere sahip. Biz de, bu durumun bilincinde bir marka olarak, çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz kabloların yaklaşık yüzde 40’lık bir kısmını Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerine ihraç ediyoruz. Çevreye duyarlı yenilikçi ürünler ve sistemler üzerinde yatırımlarımıza devam ederken, bir yandan da ürettiğimiz kablo ve çözümlerle dinamik sektöre ilham veriyor; kablo sektörünün gelişimine öncülük ediyor ve ülkemizin yerli üretim çalışmalarına katkı sağlıyoruz” dedi.

“Teknolojiye ve inovasyona yatırım yapıyoruz”
Türk kablo sektöründe Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketi olduklarını vurgulayan Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Prysmian Group bünyesindeki 25 Ar-Ge merkezinden biri olan, Mudanya’da kurulu Ar-Ge merkezimizde teknolojiye ve inovasyona yatırım yapıyoruz. Biz, sürdürülebilir büyümenin yolunun inovasyondan geçtiğine inanıyoruz. Bu düşüncemizden yola çıkarak, 2020 yılında Ar-Ge çalışmalarımıza daha çok yoğunlaştık ve bunun sonucunda Ar-Ge harcamalarımızda yüzde 14,4 artışa imza attık. 2020 ihracat ciromuz ise, bir önceki yıla göre yüzde 37 oranında artış göstererek 665.113.320 TL olarak gerçekleşti. 2021 yılında da enerji ve telekomünikasyon alt yapılarında sürdürülebilirliği destekleyen yenilikçi ürünler geliştirmeyi sürdüreceğiz. Hayata geçirdiğimiz projelerle daha iyi yarınlar için çalışmaya devam ederken, ‘yeşil’ ürünlerin satışını artırmaya; enerji ve telekomünikasyonun herkes için erişilebilir olmasına katkıda bulunmaya, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir teknolojilerin üretimini desteklemeye devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ