Makine Haber

Boysan: “Almanya’ya 400 adet temiz hava dolabı ihraç ettik”

Temiz hava dolabı üretimine Covid-19 salgını döneminde başladıklarını dile getiren Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, pandemi döneminde yoğun talep aldıkları Almanya’ya 400 adet temiz hava dolabı ihraç ettiklerinin bilgisini verdi.

  • 16 Nisan 2021
Boysan: “Almanya’ya 400 adet temiz hava dolabı ihraç ettik”

35 yıldır endüstriyel ortamlarda hava temizleme sistemleri geliştiren Bomaksan’ın BOA AIR markasıyla tasarladığı ve ürettiği temiz hava dolapları, birçok Avrupa ülkesiyle birlikte Almanya’dan da yoğun ilgi görüyor.
Temiz hava dolabı üretimine Covid-19 salgını döneminde başladıklarını ifade eden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Pandeminin en önemli olumlu etkisi temiz hava, soluduğumuz havanın kalitesi ve genel halk sağlığına yönelik farkındalığın çok büyük oranda artması oldu. Bomaksan olarak ana faaliyet alanımız, hava kirliliğini azaltmaya yönelik çalışmalar olduğundan, pandemi sürecinde de işimize kesintisiz devam ettik ve ihtiyaçlara ve taleplere yanıt vermeye çalıştık. Bu dönemde özellikle Almanya’dan yoğun bir taleple karşılaştık ve Almanya’ya 400 adet temiz hava dolabı ihraç ettik” diye konuştu.

“Toplam 10 ülkeye ihraç ettik”
Temiz hava dolabını Almanya başta olmak üzere toplam 10 ülkeye ihraç ettiklerini vurgulayan Boysan, aynı zamanda söz konusu dönemde Kenya’ya 7, Estonya’ya 1 tır sevkiyat gerçekleştirdiklerini ifade etti. Boysan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu süreçte hava temizleme konusundaki uzmanlığımızı ve tecrübemizi yeni ürün ve teknolojilere aktararak, virüsün hava yoluyla bulaş riskini minimize etmek adına BOA AIR markasıyla temiz hava dolaplarımızı geliştirdik. BOA AIR, tasarımı ve üretimi ile tamamıyla bize ait bir ürün.”

“Temiz hava dolabı talebinin daha da artacağını öngörüyoruz”
Yeni fabrika ve yatırımlarla üretim kapasitelerini artırdıklarını kaydeden Bora Boysan, “Üretimimizin ilk anından itibaren birçok ülkeden gelen çok yoğun bir taleple karşı karşıya kaldık. Ülkemizde ve tüm dünyada normalleşme dönemiyle beraber temiz hava dolabı talebinin daha da artacağını öngörüyoruz. Bu doğrultuda, bu yıl içerisinde yeni fabrikalarımızı devreye alarak üretim kapasitemizi 5 kat artırmayı planlıyoruz. Yeni hedef pazarlarımız arasında; Polonya, Türki Cumhuriyetler, Rusya, AB ve Kuzey Afrika ülkeleri bulunuyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ