Makine Haber

Mesleki Eğitimde 21. Yüzyıl Eğitim Modeli Pilot Eğitimleri’nin ilki tamamlandı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Adana Sanayi Odası iş birliğinde ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın finansal desteği ile sürdürülen Adana Mesleki Eğitim Merkezi Teknik Destek Projesi kapsamında uygulanan pilot eğitimlerin ilki ‘Gaz Altı Kaynakçısı’ başlığını taşıyor.

Mesleki Eğitimde 21. Yüzyıl Eğitim Modeli Pilot Eğitimleri’nin ilki tamamlandı

Türkiye’de ilk kez Adana Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki pilot uygulama kapsamında teorik kısmı çevrim içi, uygulamalı kısmı da atölyelerde düzenlenen mesleki beceri kurslarının ilk etabı tamamlandı. Bölgenin nitelikli iş gücü ihtiyacına yönelik analizler sonucunda tasarlanan eğitimler toplamda 6 etaptan oluşuyor.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) iş birliğinde ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) finansal desteği ile sürdürülen Adana Mesleki Eğitim Merkezi Teknik Destek Projesi kapsamında uygulanan pilot eğitimlerin ilki ‘Gaz Altı Kaynakçısı’ başlığını taşıyor. Eğitim, toplamda 14 katılımcı ile çevrim içi ortamda teorik ve ardından atölye ortamında uygulamalı olarak hayata geçirildi.

Katılımcılara alanlarındaki firmalarda çalışma olanağı da sağlanıyor
Pilot eğitimde dersleri başarı ile tamamlamalarının ardından, katılımcılara alanlarındaki firmalarda çalışma olanağı da sağlanıyor. Sanayideki beklentileri karşılama noktasında ise, ölçme ve değerlendirme hizmeti uygulama dâhilinde sunulacak. Pilot uygulama; Adana Mesleki Eğitim Merkezi’nin iş modelinin kavramsallaştırılması, mesleki eğitim ve öğretim modüllerinin tasarımı, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, Adana Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi’nin belgelendirilmesi ve akreditasyon faaliyetlerinin gerçekleştirilmesiyle tamamlanacak.
Eğitimlerin öncelikli hedefi; gerek bölge, gerekse ülke sanayisinin geliştirilmesi ve ekonominin iyileştirilmesi. Bu kapsamda, kaliteli iş gücü ve mesleki eğitim için ulusal stratejilere doğrudan katkı sunmak da amaçlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ