Makine Haber

Lincoln Electric, öğrencileri Vrtex 360 Compact sanal kaynak ekipmanı ile buluşturdu

Öğrencilerle bir arada olmak amacıyla sanal gerçeklik ekipmanı Vrtex 360 Compact ile Uluslararası MEB Robot Yarışması’na katkıda bulunan Lincoln Electric Türkiye, katılımcılara sanal ortamda, gerçeğe yakın şekilde kaynak uygulamalarını tecrübe etme fırsatı sundu.

  • 18 Eylül 2023
Lincoln Electric, öğrencileri Vrtex 360 Compact sanal kaynak ekipmanı ile buluşturdu

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışması birçok ülkeden gelen katılımcılarla Bursa’da gerçekleştirildi. Yarışmada öğrenciler, insansız hava aracı, otonom araçlar, su altı araçlar gibi çeşitli kategorilerde yaptıkları projeleri sergileme imkanı buldular. Yarışma sayesinde öğrenciler teknolojik projeler konusunda tecrübe kazanırken alanlarındaki en yeni teknolojileri deneyimleme fırsatı da yakaladılar.
Lincoln Electric Türkiye, öğrencilerle bir arada olmak amacıyla sanal gerçeklik ekipmanı Vrtex 360 Compact ile etkinliğe katkıda bulundu ve katılımcılara sanal ortamda, gerçeğe yakın şekilde kaynak uygulamalarını tecrübe etme fırsatı sundu. Öğrenciler bu sayede yeni teknolojik uygulamalar hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca öğrenciler, sanal ortamda kaynak sürecini tecrübe etme imkanı da buldular.

81 il ve 18 ülkeden 12 bin 716 katılımcı
Bu yıl 81 il ve 18 ülkeden 12 bin 716 katılımcının 4 bin 733 robotla yer aldığı yarışma ile ortaokul ve dengi okullar, ortaöğretim ile yükseköğretim öğrencilerinin eğitim süreçlerinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilmeleri amaçlandı. MEB Robot Yarışması’na Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, KKTC, Arnavutluk, ABD, Bosna Hersek, Gürcistan, Hırvatistan, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Libya, Malezya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Ürdün ve Yunanistan’dan ekipler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ